اخبار

آغاز بازار بورس ۵ آذر / شاخص کل مثبت شد

معاملات آغاز بازار بورس ۵ آذر در ابتدا به گونه‌ای بود که شاخص کل ۱۲ هزار واحد ریزش کرد اما در ادامه‌ی آن تقاضا دوباره افزایش را نشان داد و شاخص کل مثبت شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در آغاز بازار بورس ۵ آذر معاملات در نمادهای محوری مثل شستا، فملی، فارس و تاپیکو به گونه‌ای رقم خورد که افت شاخص کل را به میزان ۱۲ هزار واحد به دنبال داشت. در ادامه‌ی معاملات اما شاهد بهبود روند تقاضا بودیم به نحوی که شاخص کل مجدد روند افزایشی به خود گرفت و میزان ریزش آن به 6 هزار واحد نسبت به روز گذشته تقلیل پیدا کرد و بالاخره مثبت شد.

به این ترتیب اکنون شاخص کل بورس روی عدد یک میلیون و ۳۶۱ هزار واحد ایستاده است. با این وجود شاخص هم‌وزن مانند روز گذشته مثبت است که نشان‌دهنده‌ی روند مثبت تک سهم‌ها و نمادهای کوچک‌تر است.

همچنین در جریان معاملات امروز بازار سهام تقاضا در حال جمع‌اوری صف‌های فروش است و صف فروش شستا نیز جمع‌اوری شد. در همین راستا انتظار می‌رود روند نزولی شاخص کل متوقف شود و تقاضا در تعادل با عرضه قرار گیرد.

از جمله نمادهایی که در جریان آغاز بازار بورس ۵ آذر معاملات مثبتی را تجربه کردند می‌توان به نمادهای فولاد، فملی، بانکی‌ها و پالایشی‌ها اشاره کرد. همچنین به نظر می‌رسد صف‌های فروش از جمله صف فروش شستا در حال جمع‌آوری است.

بعد از خبر موفقیت‌آمیز بودن فاز سوم واکسن‌های مختلف کرونا و افزایش قیمت‌های جهانی و در پی آن تثبیت قیمت دلار روند صعودی بازار بورس ایران همسو با بازارهای بورس جهانی روندی صعودی به خود گرفت. با این وجود به نظر می‌رسد نمی‌توان کاملاً ادعا کرد روند رشدی و افزایشی بورس شروع شده است؛ به همین جهت طبق پیش‌بینی کارشناسان بازار سهام، فعلا شاهد روندی نسبتاً تعادلی با نوسان‌های جزئی شاخص کل بین یک میلیون و ۱۵۰ تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد خواهیم بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا