اخبار

آغاز بازار بورس ۴ آذر / افت شاخص کل به دنبال افزایش عرضه شستا

با آغاز بازار بورس ۴ آذر شاهد بودیم که ابتدا تقاضا در بازار افزایش پیدا کرد اما در ادامه با غلبه‌ی عرضه، شاخص کل روند منفی به خود گرفت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌ نیوز، در آغاز بازار بورس ۴ آذر ابتدا تقاضا در بازار شدت گرفت و نوید روندی صعودی را می‌داد اما با ادامه پیدا کردن معاملات، عرضه در در نمادهایی چون شستا، فارس و فملی باعث شد شاخص کل در شیب منفی قرار گیرد. شاخص هم‌وزن اما برعکس شاخص کل روند مثبتی در پیش گرفته است و یک درصد رشد را نشان می‌دهد.

از دلایلی که باعث منفی شدن شاخص کل بورس در آغاز معاملات امروز شد، می‌توان به افزایش عرضه شستا اشاره کرد که به دلیل خاصیت هیجانی و مختصات توده واری بازار سهام، روند افزایش عرضه‌ی آن به باقی نمادها نیز سرایت کرد. گروه‌های خودرویی و پالایشی اما تا اینجا روندی مثبت داشته‌اند و به نظر می‌رسد دولت خواهان بازگشایی بی‌ضرر پالایشی یکم است. نمادهای ارزمحور در آغاز بازار بورس ۴ آذر به دنبال ترس از ریزش قیمت دلار به طور کلی روند خوبی را تجربه نکرده‌اند و نمادهای ریالی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

به نظر می‌رسد علی رغم تعادلی شدن روند کلی بازار سهام و کاهش عرضه در روزهای اخیر همچنان نمی‌توان با قطعیت گفت روند صعودی بورس آغاز شده است. در همین راستا تحلیل‌گران معتقدند شاخص کل تا اواسط دی ماه در محدوده یک میلیون و ۱۵۰ تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد نوسان خواهند کرد. با این وجود پیش‌بینی می‌شود شاخص کل بورس این هفته دوباره وارد کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد بشود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا