اخبار

آغاز بازار بورس ۳ آذر / بازگشت روند مثبت به شاخص کل بورس

آغاز بازار بورس ۳ آذر به علت بازگشت تقاضا به بازار به خصوص در نمادهای شاخص‌ساز، توانست رشد ۱.۵ درصدی شاخص کل را به ثبت برساند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، با وجود تعادل بین عرضه و تقاضا در مرحله‌ی پیش‌گشایش امروز، اما شاهد بودیم که در آغاز بازار بورس ۳ آذر تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز افزایش پیدا کرد. به این ترتیب شاخص کل تحت تأثیر معاملات سبز نمادهایی همچون فملی، کگل، شپنا و کچاد توانست ۱.۵ درصد رشد کرده و به یک میلیون و ۳۸۴ هزار واحد برسد. در آغاز معاملات امروز و تا این لحظه ارزش کل معاملات حدوداً ۴۰۰۰ میلیارد تومان و میزان پول ورودی از سوی حقیقی‌ها نیز ۱۶۰ میلیارد تومان بوده است.

امروز نمادهای بانکی در رنج مثبت معامله شدند و به نوعی در بالاترین حد روزانه خود قرار گرفته‌اند. از سوی دیگر اما شاهد روند منفی در گروه‌های فلزات اساسی هستیم هرچند که روند خوبی را در دوره‌ی اصلاح پشت سر گذاشته بودند. بیشترین تأثیر مثبت روی شاخص کل بورس امروز متعلق به نمادهای فملی، کگل، شپنا و کچاد بود. نمادهای مدیکو، وسپهر و آریا نیز بیشترین تأثیر مثبت را روی شاخص کل فرابورس گذاشتند.

انتظار می‌رود روند مثبتی که در آغاز معاملات امروز شاهد بودیم تا پایان امروز به دنبال عرضه در برخی نمادها مقداری تقلیل یابد اما همچنان مثبت بماند.

طی هفته‌ی اخیر به دنبال ثبات قیمت دلار، افزایش قیمت‌ها جهانی و ثابت ماندن نرخ سود بانکی شاهد رشد متداوم شاخص کل بودیم. انتظار می‌رود روند فعلی بورس ادامه‌دار باشد به شرط آن که اعتماد از دست‌ رفته‌ی سهام‌داران بعد از دوره‌ی اصلاح طولانی پیشین، مجدداً به بازار سهام بازگردد. با این حال طبق پیش‌بینی کارشناسان تا پایان این هفته احتمالاً شاخص کل بورس بتواند دوباره به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد صعود کند و بعد از آن دوره‌ی اصلاح دیگری شروع شود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا