اخبار

آغاز بازار بورس ۲۵ آبان / مثبت شدن شاخص کل برای سومین روز متوالی

در آغاز بازار بورس ۲۵ آبان همانند دو روز گذشته شاهد افزایش تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز بودیم و شاخص کل بیش از ۱.۵ درصد رشد کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در حالی که هفته‌های گذشته شاهد بازاری پر از نوسان و منفی بودیم، از آغاز هفته‌ی جاری شاهد هستیم که بازار بورس روندی صعودی به خود گرفته است.

به این ترتیب آغاز بازار بورس ۲۵ آبان نیز مانند دو روز گذشته مثبت بود و شاخص کل توانست در ۲۰ دقیقه اول معاملات، با بیش از ۱.۵ درصد رشد به عدد یک میلیون و ۲۶۸ هزار واحد برسد. شاخص هم‌وزن نیز بیش از نیم درصد رشد را نشان می‌دهد.

در آغاز بازار بورس ۲۵ آبان نمادهای فولاد، فملی و خودرو موثرترین نمادها در راستای مثبت شدن شاخص کل بودند.

در ادامه‌ی موج صعودی که در بازار بورس به راه افتاده است، شاهد هستیم که نمادهای پالایشی مانند شراز، شاوان، شبریز و شبندر نیز تحرکات مثبتی را نشان می‌دهند. نمادهای جم، غپاک و فخاس نیز در حال حرکت از مدار منفی به سمت مدار مثبت معاملات هستند.

امروز در آغاز معاملات حتی نماد فارس که روز گذشته با رنج منفی بازگشایی شد هم مثبت شد و از تاثیرگذاران بر شاخص کل بود.

بیشترین تقاضای بورس امروز تا به اینجا متعلق به نمادهای خودرویی است. نمادهای مربوط به فلزات اساسی نیز با به جا گذاشتن روندی مثبت از خود، جزء تاثیرگذاران شاخص بورس امروز بودند.

عاملان اصلی مثبت شدن بازار در جریان معاملات امروز و دیروز، حقیقی‌ها هستند که با تزریق سرمایه به بازار، افزایش تقاضا و رشد را به همراه آوردند.

با این که بازار بورس برای سه روز متوالی مثبت بوده است، همچنان برخی کارشناسان معتقد هستند بازار هنوز دوره‌ی اصلاح خود را تمام نکرده است و نوسان بازار ادامه خواهد داشت.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا