اخبار

آغاز بازار بورس ۲۱ آبان / چرا بورس دوباره منفی شد؟

همراه با آغاز بازار بورس ۲۱ آبان باز هم شاهد افزایش تقاضا بودیم اما با گذشت دقایقی از معاملات باز هم شاخص کل منفی شد.

به گزارش اخبار بورس به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در حالی که آغاز بازار بورس ۲۱ آبان با افزایش تقاضا و رشد سه هزار واحدی شاخص کل همراه بود، اما تنها با گذشت دقایقی باز هم شاخص کل در شیب نزولی قرار گرفت و منفی شد.

در جریان معاملات امروز بازار سهام نمادهای بانکی روندی نزولی دارند در صورتی که پیش‌بینی می‌شد روند این نمادها با پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا صعودی خواهد شد. همچنین به نظر می‌رسد امروز در ادامه روند معاملات آغازین بازار سهام، اکثر نمادهایی که در ابتدای معاملات مثبت شده بودند به دنبال ایجاد فشار عرضه، نزولی شدند. نمادهای پالایشی هم مانند روز گذشته، نزولی بودند.

تا این لحظه نیز حدود ۷۰ میلیارد تومان نقدیندگی از سوی حقوقی‌ها به بازار بورس تزریق شده است. نمادهای حکشتی، خگستر و خودرو نیز پربیننده‌ترین‌های آغاز بورس امروز بودند.

برخی از کارشناسان معتقدند در مرحله پیش‌گشایش بازار سهام عرضه زیاد نیست اما با شروع معاملات و مثبت شدن بازار سهام عرضه زیادتر می‌شود و در نهایت شاخص کل بعد از صعود دوباره روندی نزولی پیدا می‌کند.

به نظر می‌رسد نوسان و عدم ثبات بورس به این مسئله بازگردد که در حال حاضر بازار سهام فروشنده‌ و خریدار زیادی ندارد. انتظار می‌رود امروز بازار بورس به تعادلی نسبی برسد و مانند روزهای گذشته، ریزش‌های عمده‌ای را تجربه نکند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا