اخبار

آغاز بازار بورس ۲۰ آبان / بورس روند صعودی در پیش گرفت

در آغاز بازار بورس ۲۰ آبان به عکس روزهای گذشته شاهد افزایش تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز بودیم؛ به نحوی که شاخص کل نیم درصد رشد کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در آغاز بازار بورس ۲۰ آبان بر خلاف روزهای گذشته که دقایق ابتدایی روندی منفی در معاملات ایجاد می‌شد، این بار شاهد افزابش تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز بودیم؛ به گونه‌ای که در جریان معاملات آغازین، شاخص کل با رشد حدود نیم درصدی، به یک میلیون و ۲۲۱ هزار واحد رسید. امروز شاخص هم‌وزن نیز مثبت شد.

بیشترین تأثیر مثبت بر شاخص کل در آغاز بازار بورس ۲۰ آبان متعلق به نمادهای فملی، فولاد و خودرو بود. فولاد و فملی به دنبال افزایش قیمت‌های جهانی امروز بسیار مورد توجه قرار گرفتند. نماد خودرو نیز با واکنش مثبت و غیرهیجانی نسبت به کاهش نرخ دلار، امروز افزایش تقاضا داشت.

به نظر می‌رسد دوره اصلاح بازار سهام به پایان خود نزدیک باشد و به گفته کارشناسان این هفته بازار سهام به تعادل برسد.

همچنین امروز به دنبال اطلاعیه‌های پیشین مبنی بر اجرایی شدن مصوبه‌ی لغو ممنوعیت نوسان‌گیری روزانه از ۲۰ آبان، امروز شاهد برداشته شدن این محدودیت بودیم که باعث تأثیر مثبتی بر روند تعادلی بازار شد.

همچنین خبر خوش شرکت فایزر از موفقیت‌آمیز بودن فازهای نهایی ساخت واکسن کرونا خبر داد و این سیگنال مثبت بورس امروز تهران را نیز با سایر بورس‌های جهانی در روند مثبت همسو کرد.

طبق تحلیل کارشناسان به این ترتیب دوره‌ی اصلاح بورس به اتمام رسیده و بورس در حال وارد شدن به مرحله‌ی تعادلی خود است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا