اخبار

آغاز بازار بورس ۱۵ دی / بازار مثبت اما متزلزل

با آغاز معاملات بازار بورس در امروز، ۱۵ دی ماه تقاضا به نمادهای شاخص‌ساز بازگشت و شاخص کل در نیم ساعت ابتدایی معاملات حدود ۱۰ هزار واحد رشد کرد. اما این روند چقدر دوام خواهد آورد؟

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، آغاز معاملات ۱۵ دی در بازار بورس با افزایش تقاضا در شاخص‌سازان و به تبع آن رشد ۱۰ هزار واحدی شاخص کل همراه بود و گروه‌های خودرویی، بانکی و فلزات روند مثبتی دارند. همچنین در جریان معاملات امروز نیز شاخص هم‌وزن عملکرد بهتری نسبت به شاخص کل داشت و سهم‌های کوچک رشد بهتری کردند. نمادهای فملی، فارس، کگل و فولاد بیشترین تاثیر مثبت بر بازار سهام را داشتند.

بازار سهام در جریان معاملات دو هفته گذشته روندی نزولی داشت و عوامل مختلفی از جمله نوسان‌گیری بازارگردان‌ها باعث این روند نزولی شد اما در جریان معاملات این دو هفته، عملکرد شاخص هم‌وزن بد نبود. یکی از دلایل روند نزولی بورس افزایش تنش‌ها در منطقه است اما بازار سهام در محدوده یک میلیون و ۳۰۰ هزار تا یک میلیون و ۳۳۰ هزار حمایت می‌شود و ریزش بورس از کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد چندان محتمل نیست.

از طرفی بازار سهام به خبر استیضاح احتمالی وزیر اقتصاد واکنش منفی نشان نداد اما به نظر می‌رسد روند صعودی شاخص کل امروز قوی و پرقدرت نیست. بسیاری از نمادها به محدوده حمایتی حساس خود رسیده‌اند و بازار سهام در نقطه حساسی از حمایت قرار دارد و امیدواریم شاخص کل در جریان معاملات روزهای آینده به کانال ۱/۴ میلیون واحدی بازگردد. همچنین کارشناسان معتقدند در ادامه معاملات این هفته از بازار سهام، روند معاملات بهتر خواهد شد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا