اخبار

آغاز بازار بورس ۱۳ دی / بورس قرمزپوش شد

در آغاز بازار بورس ۱۳ دی شاهد بودیم که معاملات کلیت بازار در رنج منفی انجام شد و به دنبال آن با افت شدید شاخص کل، سراسر بازار قرمزپوش شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌ نیوز، در نیم ساعت آغازین معاملات ۱۳ دی در بازار بورس، جریان کلی بازار مطابق با روند ریزشی روزهای گذشته منفی بود؛ به نحوی که با افزایش شدت عرضه در نمادهای شاخص‌ساز و کلیت بازار، شاهد افت ۲.۳ درصدی شاخص کل و رسیدن به کانال یک میلیون و ۳۶۴ هزار واحد بودیم. شاخص هم‌وزن نیز در این بازه‌ی زمانی منفی بود و به این ترتیب می‌توان گفت کلیت بازار در آغاز معاملات امروز قرمزپوش بود.

بیش‌ترین تأثیر منفی روی شاخص کل در آغاز بازار بورس ۱۳ دی از سوی نمادهای مانند فولاد، فملی، شستا، کگل و تاپیکو ایجاد شد.

افت فعلی در حالی اتفاق می‌افتد که شاهد سیگنال‌های مثبتی همچون افزایش قیمت‌های جهانی، تثبیت قیمت دلار و بررسی لایحه FATF هستیم اما بازار سهام به آن‌ها فعلاً بی‌توجه است.

گروهی از کارشناسان بازار سرمایه مانند پیمان حدادی بر این عقیده هستند که محدوده یک میلیون و ۳۹۰ هزار واحدی در مقطع فعلی برای بورس بسیار حیاتی است و در صورتی که شاخص کل به زیر این محدوده سقوط کند شاهد ادامه‌دار بودن روند نزولی خواهیم بود. گروه دیگری از کارشناسان نیز در این بین، این روند نزولی را منطقی نمی‌دانند و بر این باور هستند که وضعیت فعلی چندان ادامه‌دار نخواهد بود. همچنین همان‌طور که عباس‌علی حقانی‌نسب، کارشناس بازار سرمایه استدلال کرده است، بازار بورس این هفته به علت تنش‌های سیاسی داخلی و بین‌المللی، دست به عصا حرکت می‌کند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا