اخبار

آغاز بازار بورس ۲ اسفند / فشار عرضه محدوده مثبت را از شاخص گرفت

با آغاز معاملات بازار بورس ۲ اسفند، شاخص کل تحت تاثیر تقاضای زیاد در نمادهای فملی و شستا مثبت شد اما فشار عرضه در کلیت بازار شاخص را دوباره منفی کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، در حالی که پیش‌بینی می‌شد، بایدن در سخنرانی شب گذشته موضع خود را در رابطه با ایران مشخص کند اما هیچ حرفی در رابطه با مذاکره و بازگشت به برجام نزد ولی اخبار غیررسمی حاکی از این است که برخی تحریم‌ها مانند تحریم نفتی قرار است لغو شود و ایران نیز در ازای لغو این تحریم‌ها غنی‌سازی ۲۰ درصدی را به تعویق اندازد.

سیگنال‌هایی در رابطه با مذاکره و بازگشت به سرجام شنیده می‌شود که این موضوع می‌تواند کاهش قیمت دلار را همراه داشته باشد و از طرفی نیز قیمت‌های جهانی مانند مس و فت به طرز چشم‌گیری افزایش یافته ولی بازار سهام واکنش خاصی به این افزایش قیمت نداشت.

کارشناسان نیز عقیده دارند روند معاملات این هفته از بازار سهام متعادل خواهد بود و ولید هلالات، کارشناس بازار سرمایه عقیده دارد روند صعودی بازار سهام بعد از مشخص شذن خروج یا توافق ایران بر سر موضوع پروتکل‌های الحاقی شروع خواهد شد و در ایام عید نیز ادامه خواهد داشت.

در جریان معاملات امروز بازار سهام نمادهای فملی و شستا تقاضای زیادی داشتند اما عرضه در کلیت بورس مانع شد تا شاخص کل مثبت بماند.

این در حالیست که شاخص‌ هم‌وزن در جریان معاملات امروز روندی صعودی دارد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا