اخبار

آغاز بازار بورس ۹ دی / بازگشت غلبه‌ی عرضه به بازار

در آغاز بازار بورس ۹ دی شاهد بودیم که عرضه‌ی مجدداً بر بازار سهام و خصوصا نمادهای شاخص‌ساز غلبه پیدا کرد؛ به نحوی که شاخص کل دوباره روندی نزولی در پیش گرفت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، آغاز بازار بورس ۹ دی به نحوی بود که عرضه دوباره در نمادهای شاخص‌ساز و کلیت بازار شدت گرفت. به این ترتیب با افزایش شدت عرضه، شاخص کل وارد روندی نزولی شد و در ابتدای معاملات افتی نیم درصدی را رقم زد. همچنین شاخص هم‌وزن علی رغم روند مثبت برخی نمادهای کوچک، نیم درصد افت را نشان می‌دهد. در مقابل بازار فرابورس روندی مثبت به خود گرفته است هرچند ادامه‌ی این روند صعودی بستگی به بهبود اوضاع بازار سهام در ادامه‌ی امروز دارد.

بیش‌ترین تأثیر کاهشی در معاملات آغاز بازار بورس ۹ دی از سوی نمادهای فولاد، خودرو، فملی و نوری بود. به این ترتیب در شرایطی که پیش‌بینی می‌شد تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز بهبود پیدا می‌کند، در عمل شاهد هستیم این نمادها در حال تکرار روند نوسانی روزهای گذشته هستند.

با این که در هفته‌های گذشته همواره شاهد مثبت بودن نمادهای کوچک و به تبعیت از آن، شاهد مثبت بودن شاخص هم‌وزن بودیم، اما گروهی از کارشناسان مثل باقر خادمی معتقد هستند که بازار سهام برای افتادن در روند رشدی ثابت، احتیاج به اقبال به سمت گروه‌های لیدر بازار دارد. با این که در حال حاضر شاهد حرکت آهسته‌ی سهام‌داران به سمت این گروه‌ها هستیم، پیش‌بینی می‌شود روند نزولی امروز ادامه داشته باشد و فعلاً اتفاق مثبتی باعث توقف روند نزولی شاخص کل نشود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا