اخبار

آغاز بازار بورس ۸ دی / پالایشی‌ها شاخص کل را مثبت کردند

در آغاز بازار بورس ۸ دی شاخص کل توانست به کمک معاملات مثبت پالایشی‌ها در ۳۰ دقیقه ابتدایی، رشدی ۰.۷۵ درصدی را به ثبت برساند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، شاخص کل بالاخره توانست این هفته آغازی مثبت داشته باشد. آغاز بازار بورس ۸ دی با افزایش تقاضا در نمادهای گروه پالایشی سبز بود؛ به نحوی که شاخص کل تنها در ۳۰ دقیقه ابتدایی معاملات با ۱۰ هزار واحد افزایش، ۰.۷۵ درصد رشد را به ثبت رساند. این مسئله در شرایطی اتفاق می‌افتد که شاخص هم‌وزن با افت روبه‌رو شده است. مجموع ارزش معاملات بورس نیز در دقایق آغازین امروز به حدود ۳ هزار میلیارد تومان رسید.

در جریان معاملات آغاز بازار بورس ۸ دی نمادهای شستا، تاپیکو و شتران توانستند بیش‌ترین تاثیر مثبت را روی شاخص کل بگذارند. در کنار پالایشی‌ها گروه خودرویی نیز با رشد تقاضا روبه‌رو است و اکثر نمادهای مربوط به آن در رنج مثبت قرار گرفته‌اند. گروه دارویی و سیمانی اما وضعیت مطلوبی ندارند و با این که در ابتدای هفته‌ی جاری صف خرید تشکیل داده بودند، اکنون در حال مبادله در رنج منفی بازار هستند. همچنین نمادهای محوری گروه بانکی به منظور بررسی وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر به حالت تعلیق درآمده‌اند.

به نظر می‌رسد با وضعیت فعلی در روند معاملات بورس امروز، بازار بتواند در کانال ۱.۴ میلیون واحدی رو به جلو حرکت کند و تحت تأثیر روند صعودی نمادهای محوری بورس، تا پایان هفته صعودی بماند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا