اخبار

آغاز بازار بورس ۶ دی / شدت عرضه در شاخص‌سازان و ادامه رشد شاخص هم‌وزن

شاخص کل در چارچوب معاملات آغاز بازار بورس ۶ دی تحت تأثیر روند منفی نمادهای محوری مثل فولاد، فملی و شستا و فارس، منفی شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، در آغاز بازار بورس ۶ دی شاهد بودیم که شاخص کل به دنبال افزایش شدت عرضه در نمادهای شاخص‌سازی مثل فولاد، فملی، شستا و فارس، منفی شد. به این ترتیب شاخص کل ۹ هزار واحد افت را تجربه کرد. از سوی دیگر شاخص کل هم‌وزن برعکس شاخص کل، مثبت بود و ۲۳۰۰ واحد رشد را تجربه کرد. ارزش معاملات شاخص کل در ۳۰ دقیقه ابتدایی معاملات امروز نیز به حدود ۲.۸ هزار میلیارد تومان رسید.

شستا، فملی و خودرو نمادهایی بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل آغاز بازار بورس ۶ دی گذاشتند. نماد شپدیس نیز بیش‌ترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل گذاشت. نمادهای کوچک اما برعکس نمادهای محوری و بزرگ بازار، امروز در رنج مثبت معامله شدند. گروه‌های ساختمانی و دارویی نیز با افزایش و بهبود تقاضا همراه بودند به نحوی که اکثر نمادهای مربوط به آن‌ها، صف خرید تشکیل دادند. نمادهای مربوط به گروه سیمانی نیز متأثر از شایعات اخیر در بازار، با رشد و تشکیل صف خرید همراه بودند. همچنین امروز قرار است نماد بوعلی بعد از برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی بازگشایی شود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا