اخبار

آغاز بازار بورس ۲۶ آذر / بورس در آستانه سقوط از کانال ۱.۴ میلیونی

در آغاز بازار بورس ۲۶ آذر مطابق روند روزهای گذشته، شاهد غلبه‌ی عرضه بر تقاضا و تداوم روند ریزشی شاخص کل بودیم.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌ نیوز، با آغاز بازار بورس ۲۶ آذر معاملات بازار مانند روز گذشته روندی نزولی به خود گرفت و عرضه بر تقاضا برتری یافت؛ به نحوی که شاخص کل با رسیدن به عدد یک میلیون و ۴۰۲ هزار واحد، در آستانه‌ی سقوط از کانال ۱.۴ میلیونی قرار گرفت. شاخص هم‌وزن نیز امروز منفی بود که بیان‌گر غلبه‌ی عرضه در کلیت بازار سهام است.

بیش‌ترین تأثیر منفی بر شاخص کل در آغاز بازار بورس ۲۶ آذر ، از سوی نمادهای شستا، فارس، شپنا و تاپیکو ایجاد شد. به این ترتیب نمادهای محوری بازار بورس برای سه روز متوالی منفی بودند. به نحوی که شاخص کل بورس در طول این سه روز، ۱۰۰ هزار واحد کاهش پیدا کرد.

به عقیده‌ی بسیاری از کارشناسان بازار سهام، نوسان‌گیری بازارگردان‌ها از سهامداران به جو هیجانی بورس و به دنبال آن به افزایش شدت عرضه‌ها دامن زده است و ریزش‌های سه روز اخیر را باعث شده است. هرچند به نظر می‌رسد بازار امروز به سمت بهبود پیش برود چراکه تقاضا در حال بیش‌تر شدن است و شتاب نزولی شاخص کل اکنون کند و متوقف شده است. بنابر تحلیل کارشناسان بازار بورس، روند صعودی بعدی بورس احتمالا از اواسط دی ماه شروع خواهد شد و تا آن زمان، شاخص کل نهایتاً تا کانال ۱.۲ میلیونی ریزش داشته باشد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا