اخبار

آغاز بورس ۲۴ آذر / لبخند بورس به تمدید بررسی FATF

آغاز بورس ۲۴ آذر به دنبال خبر تمدید بررسی FATF و افزایش قیمت‍‌های جهانی، با افزایش تقاضا همراه بود و شاخص کل در روند صعودی قرار گرفت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، آغاز بورس ۲۴ آذر در حالی روندی رشدی به خود گرفته است که دیروز شاخص کل به دنبال شدت بالای عرضه منفی شده بود. از عواملی که باعث واکنش مثبت بازار سهام شد می‌توان به انتشار خبر تمدید بررسی لایحه FATF و افزایش قیمت‌های جهانی اشاره کرد. شاخص هم‌وزن هم در شرایط بهتری نسبت به شاخص کل قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود در ادامه‌ی روند معاملات امروز، شاخص‌ کل و هم‌وزن رشد بیشتری را به ثبت برسانند.

نمادهای مربوط به گروه‌های بانکی، خودرویی و پالایشی و پتروشیمی تا به اینجا جزء نمادهای موثر بر روند مثبت شاخص کل هستند. از سوی دیگر گروه فلزات اساسی به دلیل افزایش قیمت فلزات جهانی، روندی نزولی در پیش گرفته‌اند.

افزایش قیمت‌های جهانی ارزندگی بیشتر سهم‌ها را به دنبال داشته است و این مسئله باعث افزایش تقاضا در کلیت آغاز بورس ۲۴ آذر شده است. همچنین تمدید بررسی لایحه‌ی FATF امروز تأثیر مثبتی روی شاخص کل گذاشت. تمدید FATF از سوی دیگر اما، خبر بدی برای بازارهای موازی همچون بازار ارز محسوب می‌شود؛ اما اساساً همین موضوع باعث مثبت شدن روند شاخص کل شده است.

طبق تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌ها بازار سهام در هفته‌ی جاری روندی تعادلی را طی خواهد کرد و در یک برایند کلی شاخص کل شاهد صعود و یا نزول قابل‌توجهی نخواهد بود. به نظر می‌رسد بازار بورس در شرایط فعلی به مقاومت محدوده‌ی ۱.۶ میلیون واحدی رسیده و با عرضه شدید در این محدوده روبه‌رو شده است. برای ایجاد مجدد روند صعودی در شاخص کل و پشت سر گذاشتن این مقاومت، باید منتظر متغیرهایی تاثیرگذار از جمله گزارش‌های ماهانه باشیم.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا