اخبار

آغاز بازار بورس ۲۳ آذر / عرضه کلیت بازار را منفی کرد

آغاز بازار بورس ۲۳ آذر با افزایش عرضه در کلیت بازار همراه بود و به دنبال آن شاخص کل و شاخص هم‌وزن هر دو منفی شدند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در آغاز بازار بورس ۲۳ آذر شاخص کل به دنبال افزایش عرضه در کلیت بازار، روندی منفی به خود گرفت. با توجه به منفی شدن شاخص هم‌وزن، می‌توان گفت عرضه در کلیت بورس بسیار غالب است.

افزایش نرخ ارز موجب شده است که نمادهای ارزمحور امروز رشد خوبی را تجربه کنند و احتمال می‌رود نقشی موثر در بهبود اوضاع شاخص کل داشته باشند. از سوی دیگر نمادهای پالایشی یکم مجدداً با احتساب ۳۰ درصد تخفیف وارد زیان شدند. همچنین نمادهای فملی، شستا و تاپیکو بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل بورس امروز را داشتند و نمادهای نوری و وپارس بیشترین تاثیر مثبت را.

روز گذشته بورس آغازی مثبت داشت اما در ادامه‌ی معاملات عرضه در بازار افزایش داشت و امروز شاهد بودیم با ادامه‌ی فشار عرضه، شاخص کل منفی شد اما تحلیل صاحب‌نظران بر این مبناست که وضعیت بازار در ادامه‌ی معاملات امروز بهبود پیدا می‌کند و با افزایش تقاضا شاهد بازاری مثبت خواهیم بود. گروهی از کارشناسان بر این اعتقاد هستند که شاخص کل به سطح مقاومتی ۱.۶ میلیون واحدی رسیده است و تا شکست این مقاومت، شاخص کل در این محدوده نوسان خواهد داشت. همچنین شاهد هستیم بازار از محوریت لیدرها درآمده است و سهم‌های کوچک نیز رو به رشد و تعیین‌کننده هستند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا