اخبار

آغاز بازار بورس ۱۹ آذر / وضعیت نوسانی عرضه و تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز

در آغاز بازار بورس ۱۹ آذر شاهد بودیم که رشد تقضا در برخی نمادهای محوری بازار باعث افزایش ۷۰۰۰ واحدی شاخص کل شد. هرچند در ادامه معاملات تا به این لحظه، عرضه در حال افزایش و غلبه بر تقاضا است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، معاملات در آغاز بازار بورس ۱۹ آذر به نحوی رقم خورد که باعث رشد ۷۰۰۰ واحدی شاخص کل شد. این افزایش در ادامه‌ی افزایش تقاضا در نمادهای محوری به وجود آمد. هرچند در ادامه معاملات تا به الان، شاهد هستیم که رفته رفته عرضه در حال افزایش و غلبه بر تقاضا است و روند شاخص کل را نزولی کرده است. این‌ها در حالی است که شاخص هم‌وزن مانند روزهای گذشته مثبت است و نشان می‌دهد که نمادهای کوچک همچنان وضع مطلوبی دارند.

بیشترین تأثیر مثبت روی شاخص کل در ابتدای معاملات امروز از سوی نمادهای فملی، ونیکی و خودرو ایجاد شد و بیشترین تأثیر منفی نیز متعلق به نمادهای فارس، شستا و شتران بود. پالایشی یکم نیز که به تازگی بازگشایی شده است در حال تحمل زیان‌های سنگینی است. در گروه فرآورده‌های نفتی نمادهای شپنا، شبندر و شتران در حال معامله در رنج منفی هستند و تنها نماد شبریز است که نوسانات مثبتی را تجربه می‌کند. با این که نمادهای خودرویی نیز در ابتدا روند مثبتی را تجربه کردند اما آن‌ها نیز در ادامه شاهد افزایش عرضه بودند. نماد فملی اما همچنان مثبت معامله می‌شود.

با توجه به وضعیت کلی آغاز بازار بورس ۱۹ آذر، می‌توان گفت شاهد نوسان مثبت و منفی در میان نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز بازار هستیم، به نحوی که عرضه و تقاضا در بازار بر بستر این نمادها در حال تقابلی شدید هستند. به نظر می‌رسد با تداوم روند فعلی، عرضه پیروز این تقابل باشد و شاخص کل منفی شود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا