اخبار

آغاز بازار بورس ۱۶ آذر / فتح مجدد کانال ۱.۵ میلیون واحدی

در آغاز بازار بورس ۱۶ آذر ، تقاضا در بازار به قدری زیاد بود که تنها در ۱۰ دقیقه‌ی ابتدایی معاملات شاخص کل دو درصد رشد کرد و وارد کانال ۱.۵ میلیون واحدی شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، آغاز بازار بورس ۱۶ آذر به نحوی رقم خورد که تقاضا هم در نمادهای شاخص‌ساز و هم در نمادهای کوچک رشد قابل‌توجهی را تجربه کرد و در نتیجه شاخص کل، بیش از دو درصد رشد را به ثبت رساند. به این ترتیب شاخص کل با فتح کانال ۱.۵ میلیون واحدی، به عدد یک میلیون و ۵۱۴ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز رشدی ۱.۵ درصدی را تجربه کرد. ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در مجموع به حدود ۵.۲ هزار میلیارد تومان رسید و همچنین میزان پولی که از سوی حقیقی‌ها به بازار تزریق شد حدود ۱۵۰ میلیارد تومان بود.

نمادهایی که بیشترین تأثیر مثبت را امروز روی شاخص کل داشتند شستا، فولاد، فارس و خودرو بودند. همچنین گروه‌های بانکی، فلزی، پالایشی، پتروشیمی و خودرویی همگی در رنج مثبت معامله می‌شوند.

روز گذشته با شروع معاملات هفته‌ی جاری، شاهد عرضه در نمادهای محوری همچون شستا بودیم. این مسئله باعث ریزش شاخص کل در ابتدای معاملات شده بود اما در پایان معاملات دیروز شاخص کل مثبت شد و در نتیجه شاهد یک نوسان مثبت در منفی بودیم. به نظر می‌رسید یکی از عواملی که باعث تشدید تقاضا در آغاز بازار بورس 16 آذر شد، نوسان مثبت در منفی مذکور باشد.

با این که گروهی از کارشناسان کانال ۱.۵ میلیون واحدی را محدوده‌ی مقاومتی شاخص کل می‌دانستند و گروهی دیگر این محدوده را محدوده‌ای هیجانی حساب می‌کردند، برآیند کلی نظرات تمام کارشناسان بر این مبنا است که بازار سهام ایران تا آخر سال ۹۹، به این روند صعودی ادامه خواهد داد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا