اخبار

آغاز بازار بورس ۱۵ آذر / شاخص کل ۶ هزار واحد ریزش کرد

آغاز بازار بورس ۱۵ آذر با افزایش عرضه در نمادهای محوری بازار همراه بود و شاخص کل روندی نزولی در پیش گرفت. شاخص هم‌وزن اما مانند روزهای گذشته مثبت ماند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در آغاز بازار بورس ۱۵ آذر معاملات به سمتی حرکت کرد که شاخص کل منفی شد. عرضه در نمادهای شاخص‌ساز ریزش ۶ هزار واحدی را به دنبال خود آورد. با این وجود طبق پیش‌بینی‌ها، در ادامه معاملات امروز تقاضا در بازار بیشتر و شاخص مثبت شد. شاخص هم‌وزن امروز بر خلاف شاخص کل، مثبت ماند و در آغاز معاملات نیم درصد رشد را نشان داد که به معنای رشد نمادهای کوچک‌تر بازار است.

نمادهایی که در آغاز بازار بورس ۱۵ آذر روی شاخص کل بیشترین تأثیر منفی را داشتند شامل شستا و شپنا و شتران می‌شود و نمادهای فارس و رمپنا نیز بیشترین تأثیر مثبت را داشتند.

روند فعلی بازار و رشد شاخص ‌هم‌وزن نشان می‌دهد که بازار نمادهای کوچک حالا کمتر به نمادهای بزرگ وابسته است و به دنبال بازگشت اعتماد به بازار، این نمادها رشد خوبی را دنبال می‌کنند. از طرفی با این که در هفته‌ی گذشته بازار وارد روندی صعودی شده بود و محدوده‌ی حمایتی را نیز شکسته بود، کارشناسان معتقد هستند که این هفته، شاهد رشد قابل‌توجهی نخواهیم بود و بازار بیشتر روندی تعادلی را دنبال خواهد کرد. با این وجود، با توجه به این که در لایحه بودجه ۱۴۰۰ درآمدی ۹۵ هزار میلیاردی برای بازار سهام پیش‌بینی شده است، به نظر می‌رسد نسبت به بازار حمایت و توجه بیشتری صورت گیرد و این بازار آینده‌ای مثبت داشته باشد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا