اخبار

آغاز بازار بورس ۸ بهمن / بورس از رئیس جدید استقبال نکرد

در آغاز بازار بورس ۸ بهمن، شاخص کل در کمتر از یک ساعت با بیش از ۱٫۵ درصد کاهش همراه بود. این در حالی است که نمادهای پالایشی در محدوده مثبت داد و ستد می‌شوند. اما تمام این اتفاقات نشان از این دارد که بازار بورس امروز از رئیس جدید استقبال نکرده است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در آغاز بازار بورس ۸ بهمن، شاخص کل بورس در کمتر از ۵۰ دقیقه بیش از ۱٫۵ درصد افت داشت. اما شاخص کل هم‌وزن در آغاز بازار بورس ۸ بهمن، از وضعیت بهتری برخوردار بود و افتی ۰٫۶۵ درصدی را تجربه کرد.

در حدود ۵۰ دقیقه ابتدایی، حدود ۴۵۰ هزار معامله در بازار سهام انجام شده که ارزش این معاملات بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است. این رقم نشان از افزایش میزان معاملات نسبت به روزهای گذشته دارد.

با وجود انتخاب علی دهقان دهنوی به عنوان رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، بازار از او استقبال نکرده است و روند پرعرضه خود را ادامه می‌دهد. این در صورتی است که پس از شروع منفی نمادهای پالایشی، تقاضا در این نمادها افزایش یافته و بیشتر نمادهای این گروه در محدوده مثبت داد و ستد می‌شوند.

از دیگر نکات مثبت بازار بورس ۸ بهمن، افزایش تقاضا در گروه‌های کوچکتر بازار بوده است؛ به گونه‌ای که اکثر نمادهای گروه سیمانی و رایانه بیشتر در محدوده مثبت و نزدیک به صف خرید داد و ستد می‌شوند. سه نماد فارس، شستا و فملی در یک ساعت نخست معاملات امروز، بیشترین تاثیر منفی را بر افت ۱۸ هزار واحدی شاخص کل بورس داشته‌اند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا