اخبار

آغاز بازار بورس ۶ بهمن / فشار عرضه در شاخص‌سازان همراه با نشانه‌های مثبت

آغاز معاملات بازار بورس ۶ بهمن، با فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز رو به رو بود. شاخص کل نیز با روندی نزولی همراه بود. اما تحرکات و نشانه‌های مثبتی در بازار سهام به چشم می‌خورد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز،  در مرحله پیش گشایش بازار بورس ۶ بهمن، تقاضا در نمادهای خودرویی بیشتر از عرضه بود. با آغاز معاملات، عرضه در کلیت بورس افزایش یافت. شاخص کل در نیم ساعت ابتدایی حدود ۰/۸ درصد کاهش داشت و به یک میلیون و ۲۲۴ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز در جریان معاملات بازار بورس ۶ بهمن روندی نزولی دارد و کلیت نمادها با صف فروش همراه هستند.

به گفته ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه، محدوده حمایتی شاخص کل عدد یک میلیون و ۱۵۰ هزار واحد و محدوده مقاومتی عدد یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد است. شاید شاخص کل در محدوده یک میلیون و ۱۵۰ هزار واحد با ریزش بیشتری مواجه نشود و بازار سهام در همین محدوده به متعادل برسد.

به باور کارشناسان، با توجه به اینکه سیر حرکت نماد فولاد و شاخص کل بسیار مشابه یکدیگر است؛ در صورتی که نماد فولاد از مقاومت خود عبور کند، احتمال دارد که شاخص کل نیز با روندی صعودی مواجه شود. نماد فولاد روی رقم ۱۲۰۰ تومان یک مقاومت مهم و با اهمیت دارد که اگر از این مقاومت عبور کنیم، شاید شاخص کل تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد رشد کند. اما در صورتی که از این مقاومت عبور نکنیم، یعنی بازار سهام هنوز به اصلاح تمایل دارد.

صندوق پالایشی یکم در جریان معاملات بازار بورس ۶ بهمن، با روندی مثبت همراه است و این روند برای  ۴ روز متوالی است که ادامه دارد و بخشی از ضرر و زیان سهامداران را جبران کرده است. صندوق پالایشی یکم در جریان معاملات ۴ روز گذشته بیش از ۳۰ درصد بازدهی مثبت داشته است. با این وجود در معاملات آغاز بازار بورس ۶ بهمن تحرکات مثبتی به چشم می‌خورد و در مراحلی شاهد افزایش تقاضا بودیم اما عرضه بر بازار غالب است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا