اخبار

کدام شرکت های بورسی در حال افزایش سرمایه هستند؟

طی اطلاعیه‌های منتشر شده در سامانه‌ی کدال، شرکت های بورسی در حال افزایش سرمایه به شرح مراحل افزایش سرمایه خود پرداخته‌اند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از روزنامه‌ی دنیای اقتصاد، طی روزهای اخیر شاهد انتشار اطلاعیه‌هایی در سامانه کدال بودیم که در آن‌ها چندین شرکت بورسی در حال افزایش سرمایه ، در خصوص مراحل مختلف افزایش سرمایه خود اطلاع‌رسانی کرده‌اند.

بانک دی

بانک دی با نماد دی در نظر دارد از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها به منظور خروج از شمولیت ماده ۱۴۱ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت و همچنین بهبود ساختار مالی بانک، افزایش سرمایه دهد. پیشنهاد هیات‌مدیره به مجمع عمومی فوق‌العاده سرمایه از ۶۴۰ میلیارد تومان به ۲۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است. بر این اساس بانک دی در پی افزایش ۵/ ۲۸۶ درصدی است و به همین منظور گزارش توجیهی هیات‌مدیره آماده شده است. حال باید منتظر ماند و دید که این پیشنهاد به تایید سهامداران، بازرس قانونی و سازمان بورس خواهد رسید یا خیر.

صنایع بسته‌بندی مشهد

این شرکت با نماد فبستم از ثبت افزایش سرمایه خود خبر داده است. در بخشی از این گزارش آمده: افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۵۱.۸۹۱ میلیون ریال به ‌مبلغ ۲۸۲.۷۱۱ میلیون ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها (مبلغ ۲۳۰.۸۲۰ میلیون ریال) در تاریخ ۱۹/ ۷/ ۱۳۹۹ در مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده است.

شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس

این شرکت نیز با نماد زپارس در نظر دارد به منظور احداث گاوداری شیری ۱۵۰۰ راسی اقدام به افزایش سرمایه کند. قرار است سرمایه این شرکت از ۳۲.۵۳۴ میلیارد تومان به ۸۳.۶۶۱ میلیارد تومان افزایش یابد. افزایش سرمایه این شرکت از محل سود انباشته صورت می‌گیرد و گزارش توجیهی هیات‌مدیره برای اظهار نظر حسابرس و بازرس قانونی ارائه شده است.

ریخته‌گری تراکتور‌سازی ایران

با نماد ختراک در اطلاعیه‌ای از جلسه هیات‌مدیره به منظور تصمیم‌گیری درخصوص افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۵۶,۳۰۰ میلیون تومان به مبلغ ۹۱.۳۰۰ میلیون تومان (از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ ۳۵,۰۰۰ میلیون تومان) خبر داده است.

سیمان سفید نیریز

این شرکت با نماد سنیر در اطلاعیه‌ای با موضوع پیشنهاد هیات‌مدیره به مجمع عمومی فوق‌العاده درخصوص افزایش سرمایه از پیشنهاد افزایش سرمایه خبر داده است. پیشنهاد افزایش سرمایه از مبلغ ۱۰ میلیارد تومان به مبلغ ۲۳ میلیارد تومان از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور خرید دارایی ثابت جهت حفظ تولید و اصلاح ساختار مالی صورت می‌گیرد. در این اطلاعیه گزارش توجیهی هیات‌مدیره جهت اظهار نظر به حسابرس و بازرس قانونی ارائه شده است.

منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا