اخبار

معاملات روزانه بورس احتمالا هفته‌ی جاری آزادسازی می‌شود

به دنبال زمزمه‌های اواخر هفته‌ی گذشته پیرامون آزادسازی معاملات روزانه بورس ، کارشناسان بورسی نیز در شبکه‌های اجتماعی این احتمال را مطرح کردند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، هفته‌ی گذشته بورس در حالی به کار خود پایان داد که شاخص کل با ۱۲۴ هزار واحد ریزش در مجموع هفته، به کانال ۱.۲ میلیونی رسید. با این حال کارشناسان بورس پیش‌بینی می‌کنند این هفته شاهد بازار صعودی خواهیم بود. با توجه به این که انتخابات آمریکا نیز همین هفته نتیجه‌ی نهایی‌اش مشخص می‌شود، به نظر می‌رسد این پیش‌بینی کارشناسان بیش از آن که متغیرهای خارجی را مبنا قرار داده باشد، مربوط به تصمیمات داخلی بورس است؛ مثل انتشار زمزمه‌هایی مبنی بر احتمال آزدسازی معاملات روزانه در بورس.

با این که مقامات مسئول نسبت به زمزمه‌های آزادسازی معاملات روزانه بورس واکنش رسمی نشان نداده‌اند، اما طبق شنیده‌ها احتمال می‌رود که طی هفته‌ی جاری ممنوعیت خرید و فروش روزانه سهام بازنگری‌ شود و شاهد آزادسازی معاملات روزانه بورس باشیم. به این ترتیب هر سهامدار می‌توانند مانند گذشته سهمی که همان روز خریده را بفروشد.

در صورتی که این اتفاق بیافتد، می‌توان گفت این اقدام تعیین‌کننده‌ترین خبر این هفته‌ی بورس خواهد بود.

برخی کارشناسان بورسی ممنوعیت معاملات روزانه را عاملی می‌دانند که به افت شاخص بورس در چند وقت اخیر دامن زده است اما در همین حال برخی دیگر از صاحب‌نظران از این اتفاق حمایت کرده بودند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا