اخبار

بازگشت شاخص کل بورس به کانال ۲ میلیون واحدی

طی یک ساعت نخست معاملات امروز (۱۵ مرداد) بورس، شاخص کل با بیش از ۲۵ هزار واحد رشد بار دیگر وارد کانال ۲ میلیون واحدی شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با رشدی ۲۵ هزار واحدی بار دیگر وارد کانال ۲ میلیون واحدی شد.

رشد ۱.۲۵ درصدی شاخص کل در حالی رخ داد که شاخص کل هم‌وزن نیز در این مدت ۰٫۷ درصد رشد داشت.

در یک ساعت نخست معاملات امروز، بیش از ۶۵۵ هزار معامله در بورس صورت گرفت که در آن ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۶۴ هزار میلیارد ریال داد و ستد شد.

در این میان سه نماد فارس، فملی و تاپیکو بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشته و نماد شتران نیز تاثیرگذارترین نماد منفی بورس بود.

این در حالی است که در معاملات امروز، گروه بانکی با افزایش تقاضا در تمامی نمادهای خود مواجه شده و تقریبا تمامی اعضای این گروه صف خرید تشکیل داده‌اند.

در گروه خودرویی، سرمایه‌گذاری و ساخت محصولات فلزی نیز جو مثبت غالب بوده ولی گروه فلزات اساسی و فراورده‌های نفتی با فشار عرضه در برخی نمادها مواجه شده‌اند. همچنین اکثر نمادهای گروه انبوه‌سازی نیز در محدوده منفی معامله می‌شوند.

امروز همچنین از ساعت ۷:۳۰ عرضه اولیه « امین » آغاز شده و ثبت سفارش در این نماد تا ساعت ۱۱:۳۰ ادامه خواهد داشت.

مجمع عمومی سالیانه نمادهای فولاد، وتجارت و فخوز نیز امروز برگزار خواهد شد.

بازار سهام در حالی امروز را با رشدی ۱٫۲۵ درصدی آغاز کرده که روز گذشته شاخص کل اگر چه رشدی نزدیک به ۲ هزار واحد را به ثبت رساند اما فشار عرضه در برخی از نمادها بسیار زیاد بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا