اخبار

افزایش سرمایه ۱۲۰۰ برابری پالایش نفت تهران

طبق گفت‌های مدیرمالی و اقتصادی شرکت پالایش نفت تهران ، این شرکت طی شش سال گذشته، بیش از ۱۲۰۰ برابر افزایش سرمایه داشته است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، فریدون ورشو‌ساز، مدیرمالی و اقتصادی شرکت پالایش نفت تهران، از افزایش سرمایه ۱۲۰۰ برابری این شرکت پالایشی برای ذی نفعان خود طی شش سال اخیر خبر داد.

مدیر مالی شرکت پالایش نفت تهران با اعلام این موضوع، در توضیحات کامل‌تری اضافه کرد: پالایش نفت تهران یکی از شرکت‌های خصوصی تحت قانون تجارت در گروه فرآورده‌های نفتی با نماد «شتران» است که در پنج ماه نخست سال جاری ۴۶۴ ریال به ازای هر سهم سود محقق کرد و توانست ضمن تداوم تولید محصولات کیفی، با افزایش سرمایه بیش از ۱۲۰۰ برابری طی شش سال اخیر ارزش مضاعف برای ذی‌نفعان خود فراهم آورد.

طبق گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت تهران، ورشوساز ادامه داد: مدیریت مالی و اقتصادی شرکت پالایش نفت تهران مطابق سند مدیریت استراتژیک سازمان و اهداف کلان آن، از سال ۱۳۹۳ مدیریت نقدینگی را به منظور تامین منابع مالی لازم برای سرمایه‌گذاری‌ها و انجام طرح‌های توسعه‌ای و بهبود کیفی محصولات شرکت، در دستور کار خود قرار داده و استراتژی سازمان مبنی بر «تولید نقدینگی پایدار از دارایی‌ها و توان موجود و انجام سرمایه‌گذاری‌های انتخابی جهت افزایش رضایت ذی‌نفعان و موفقیت پایدار» را سرلوحه خود کرده است که در نتیجه بر اساس این خط‌مشی از سال ۱۳۹۳ تاکنون هفت مرحله افزایش سرمایه صورت پذیرفته که هشتمین مرحله آن در مهر سال جاری از محل سود انباشته و سایر اندوخته‌ها به میزان ۷۰ درصد انجام خواهد شد. با انجام این افزایش سرمایه‌ها، سرمایه شرکت از ۶۱ میلیارد ریال در سال ۹۳ به ۷۵ هزار میلیارد ریال در سال ۹۹ افزایش خواهد یافت. این افزایش بیش از ۱۲۰۰ برابری سرمایه شرکت طی شش سال اخیر، منافع بسیار زیادی برای ذی‌نفعان شرکت محقق کرده است.

وی در پایان گفت: افزایش سرمایه‌های انجام ‌شده عمدتا از محل سود انباشته و اندوخته طرح و توسعه بوده و همچنین اصلاح ساختار مالی صورت گرفته در شرکت به ‌تبع آن، منجر به بهبود نسبت مالکانه و کاهش ریسک اعتباری شرکت و تسهیل تامین مالی طرح‌های آتی شرکت شده است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا