اخبار

تحلیل تکنیکال نماد تاپیکو (۳۰ تیر ۹۹)

شرکت نفت و گاز و پتروشیمی تامین با نماد تاپیکو اولین بار در سال ۹۲ توسط شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در بازار سرمایه عرضه شد. فعالیت اصلی شرکت، سرمایه‌گذاری در شرکت‌های پتروشیمی و پالایشگاهی است. در حال حاضر، شرکت‌های پتروشیمی بخش عمده سبد سرمایه‌گذاری نماد تاپیکو را تشکیل می‌دهند.

حرکت پرشتاب نماد تاپیکو در مسیر صعودی از اواخر اسفند ۹۸ همزمان با نمادهای زیر مجموعه آغاز گردید. البته روند قیمت این سهم همواره در سه سال‌ اخیر صعودی بوده ولی از تاریخ مذکور شیب خط روند به شکل محسوسی تند گردیده است؛ به طوری ‌که در سه ماه اخیر بازدهی ۴۰۰ درصدی این نماد را برای سهامداران شاهد بوده‌ایم.

از مزایای سرمایه‌گذاری در این شرکت، سهیم شدن در سود و زیان سبدی از سهام بنیادی به جای خرید تنها یک سهم است که باعث کاهش ریسک سرمایه‌گذاری می‌گردد. در ادامه گراف مربوط به ورود نقدینگی حقیقی ارائه شده است.

همان‌گونه که ملاحظه می‌شود، از اواسط فروردین ۹۹، ورود پول حقیقی با شیب تندی در این سهم جریان دارد.  

از نظر نموداری سهم پس از شکست کانال دو ساله، به سمت سقف کانال بعدی در حرکت است و تا زمانی‌که قیمت سهم بالای ۱۸۰۰ تومان باشد، روند سهم صعودی ارزیابی می‌گردد.

مقاومت‌های پیش رو به ترتیب ۲۹۰۰ و ۳۴۰۰ تومان و حمایت حمایت‌های سهم نیز به ترتیب ۱۸۰۰ و ۱۶۰۰ تومان هستند.

آنچه در این مطلب بیان شده، صرفا نظر نویسنده است و اخبار بورس مسئولیتی در قبال درستی آن نداشته و پیش‌بینی‌های مطرح شده را تضمین نمی‌کند. پیامدهای حاصل از تصمیم‌گیری در خصوص پیروی از احتمالات بیان شده نیز بر عهده خواننده خواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا