اخبار

عشقی: دامنه نوسان در تابستان یک پله دیگر باز خواهد شد

رئیس سازمان بورس اعلام کرد که یک پله دیگر از دامنه نوسان در تابستان باز می‌شود تا به این شکل تا آخر سال با رفع این محدودیت و بازتر شدن دامنه نوسان، صف خرید و فروش نداشته باشیم.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگو با برنامه زنگ پایان بورسان با اشاره به اینکه دامنه نوسان در بلند مدت باید باز شود، گفت: موضوعی که مورد اجماع تمام فعالان بازار است، حذف دامنه نوسان در بازار سرمایه است، اما این موضوع به صورت تدریجی و با ارزیابی مرحله به مرحله انجام می‌شود.

عشقی تصریح کرد: ابتدا افزایش یک درصدی دامنه نوسان قدم مهمی جهت حذف دامنه نوسان بوده که اثر مثبتی هم روی بازار سرمایه داشته و صف‌های خرید و فروش کاهش یافته است؛ این استراتژی ادامه دارد و مجدد بازنگری می‌شود. یک پله دیگر در تابستان باز می‌شود تا به این شکل تا آخر سال با رفع این محدودیت و بازتر شدن دامنه نوسان، صف خرید و فروش نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی سازمان بورس، موضوع تأثیرپذیری صنایع از تصمیمات و اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی است، خاطرنشان کرد: سازمان بورس در این جهت برای گوشزد تبعات و اثرات تصمیمات دولت و مجلس بر عملکرد صنایع و شرکت‌ها اقدام به راه‌اندازی میز صنعت نموده و چالش‌های تصمیم‌گیری‌های به مراجع تصمیم‌گیری منتقل می‌شود.

رئیس سازمان بورس اظهار کرد: سازمان، شفاف‌سازی و انتشار اطلاعات برای بازگشت اعتماد به بازار را در دستور کار قرار داده است. مثلا در بحث خوراک گاز، تمام شرکت‌ها را ملزم کردیم که اطلاعیه شفاف‌سازی در خصوص اینکه سال گذشته چه میزان سوخت مصرف کردند و از تغییر سوخت شرکت چه میزان تاثیر می‌پذیرد.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا