اخبار

مجوز افزایش سرمایه شبندر و سه نماد بورسی دیگر صادر شد

نمادهای شبندر، سلیم، دتولید و رنیک هر کدام به ترتیب مجوز افزایش سرمایه ۳۶۸، ۹۳، ۴۲ و ۲۹ درصدی خود را از سازمان بورس گرفتند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، چهار شرکت پالایشگاه بندر عباس با نماد شبندر، سرمایه گذاری سلیم با نماد سلیم، داروسازی تولید دارو با نماد دتولید و جنرال مکانیک با نماد رنیک، هر کدام به ترتیب مجوز افزایش سرمایه ۳۶۸، ۹۳، ۴۲ و ۲۹ درصدی خود را از سازمان بورس گرفتند.

سرمایه فعلی نماد شبندر با این افزایش سرمایه ۳۶۸ درصدی، از ۲.۸ به ۱۳.۴ هزار میلیارد تومان می‌رسد. قرار است ۳۹۶.۶ میلیارد تومانِ این مقدار از محل سود انباشته، ۱.۲ هزار میلیارد تومان از محل اندوخته طرح توسعه و ۸.۹ هزار میلیارد تومان دیگر نیز از محل تجدید ارزیابی تامین و صرف اصلاح ساختار مالی شود.

نماد سلیم نیز با دریافت مجوز افزایش سرمایه ۹۳ درصدی خود برای اصلاح ساختار مالی، قادر خواهد بود که سرمایه‌ی فعلی‌اش را از ۱۶۲ به ۳۱۳ میلیارد تومان برساند. تامین مالی این افزایش سرمایه، از محل سود انباشته خواهد بود.

سرمایه‌ی فعلی نماد دتولید نیز با افزایش سرمایه ۴۲ درصدی، از ۶۰ به ۸۵ میلیارد تومان می‌رسد. تامین مالی این افزایش سرمایه از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال انجام خواهد شد تا این شرکت فرابورسی قادر به تأمین مالی جهت خرید و جایگزینی بخشی از ماشین آلات و تجهیزات تولیدی شود.

نماد رنیک نیز در صورت افزایش سرمایه‌ی ۲۹ درصدی، قادر خواهد بود سرمایه‌ی فعلی خود را از ۱۵۰ به ۱۹۳.۶ میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت فرابورسی نیز از محل سود انباشته اعمال و صرف اصلاح ساختار مالی خواهد شد.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا