مقالات

کدام سرمایه گذاران بالاترین رتبه جستجو در گوگل را دارند؟

صحبت از افراد موفق و کسانی که در حوزه‌های مختلف « ترین » هستند، همیشه برای ما جذاب است. اگر این موفقیت در زمینه ثروت و دارایی باشد، جذابیت آن دوچندان هم می‌شود و گوش فعالان بورس و دیگر بازارهای مالی برای بیشتر دانستن درباره آنان تیزتر می‌شود، زیرا همه فعالان این حوزه به دنبال پاسخ این سوال هستند که سرمایه گذاران برتر چه کرده‌اند که به جایگاه فعلی خود رسیده‌اند.

بررسی عملکرد و روش‌های سرمایه گذاران موفق می‌تواند راهنمای مفیدی برای یافتن استراتژی‌های صحیح، سودآور و کم‌ریسک باشد. مطالعه تجربیات و فراز و نشیب‌هایی که آنان در مسیر سرمایه گذاری‌شان طی کرده‌اند همچنین می‌تواند آموزه‌های سودمندی را برای دیگر سرمایه گذاران و به ویژه تازه‌واردان این حوزه به همراه داشته باشد و به بسیاری از پرسش‌های آنان پاسخ دهد.

علاوه بر این، آشنایی با تجربیات، خط مشی و روش زندگی موفق‌ترین سرمایه گذاران به ما یادآوری می‌کند که زود ناامید نشویم، بیش از حد طمع نکنیم، صبور باشیم، روند منظمی را برای زندگی خود تنظیم کنیم، تفکری عمیق داشته باشیم و با دیدی باز و منطقی به مسائل بیندیشیم.

در این مقاله به سراغ فهرست سرمایه گذاران موفقی رفته‌ایم که بیشترین آمار جستجوی گوگل را از آن خود کرده‌اند.

۱ – وارن بافت (Warren Buffett)

وارن بافت، مدیرعامل شرکت « برکشایر هاتاوی » (Berkshire Hathaway) با ۲۰۱,۰۰۰ جستجوی ماهانه در گوگل سال‌هاست که نام خود را به عنوان سرمایه گذاری موفق و فردی زیرک و هوشمند بر سر زبان‌ها انداخته و در این زمینه شهرتی جهانی دارد. شرکت او طی دهه‌های گذشته رشدی چشمگیر را تجربه کرده است. رویکرد بافت در زمینه سرمایه گذاری بسیار تاثیرگذار بوده و سرمایه گذاران در بازارهای مختلفی مانند بازار طلا از او تاثیر پذیرفته‌اند.

۲ – جورج سوروس (George Soros)

جورج سوروس، سرمایه گذار مجارستانی-آمریکایی با ۱۳۵,۰۰۰ جستجوی ماهانه در گوگل از فعالان جنجالی دنیای سرمایه گذاری است که علاوه بر اقتصاد، در زمینه سیاست نیز جایگاه و نفوذ ویژه‌ای دارد. بخش قابل توجهی از شهرت او به خاطر رقم زدن « چهارشنبه سیاه » و  فروش ده‌ها میلیارد دلار لیر استرلینگ در سال ۱۹۹۲ طی یک روز است که میلیاردها دلار سود برای او در پی داشت. « گروه صندوق‌های کوانتوم » (Quantum Group of Funds) که تحت نظارت او است، طی سال‌ها رشدی متناوب داشته است.

۳ – کارل آیکان (Carl Icahn)

او سرمایه گذار و بنیانگذار شرکت « آیکان اینترپرایسز » (Icahn Enterprises) است با ۶۰,۵۰۰ جستجوی ماهانه در گوگل که گهگاه به تیتر اخبار بین‌المللی تبدیل می‌شود. کارل آیکان فردی یک‌دنده و اهل مباحثه و جدل است و دیدگاه‌هایش چنان تاثیری در دنیای سرمایه داشته که مفهومی به نام « آیکان لیفت » (Icahn Lift) نام او را یدک می‌کشد. این مفهموم بیانگر آن است که هر شرکتی که آیکان به دنبال خرید سهم آن می‌رود، سهامش شروع به رشد می‌کند.

۴ – بیل آکمن (Bill Ackman)

سرمایه گذار و بنیانگذاز شرکت « پرشینگ اسکوئر » (Pershing Square) که در ماه ۲۷,۱۰۰ مورد جستجو در گوگل را به خود اختصاص می‌دهد. بیل آکمن اظهار نظرهایی جنجالی درباره شرکت‌های مختلف داشته و به عنوان سرمایه گذاری مهم و قابل احترام شناخته می‌شود.

۵ – ری دالیو (Ray Dalio)

دالیو ماهانه ۱۸,۱۰۰ بار توسط کاربران گوگل جستجو می‌شود. او بنیانگذار شرکت « بریج‌واتر اسوسیتز » (BridgewaterAssociates) است و رکورد بیش از ۴۰ سال موفقیت در رشد بزرگ‌ترین صندوق تامین سرمایه جهان را از آن خود کرده است. شرکت او توانسته تنگناها و بحران‌های اقتصادی را بهتر از دیگر صندوق‌ها از سر بگذراند و عملکرد خوب آن توجه‌ها را به ری دالیو، سکاندار این شرکت جلب کرده است.

۶ – تی. بون پیکنز (T. Boone Pickens)

تی. بون پیکنز رییس شرکت « بی‌پی کپتال منجمنت » (BP Capital Management) و سرمایه گذار حوزه انرژی بود که نامش ماهانه ۱۴,۸۰۰ بار در گوگل جستجو می‌شد. او که میلیاردری آمریکایی با ثروتی گسترده بود، سال گذشته میلادی در سن ۹۱ سالگی درگذشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا