تحلیل سهام

تحلیل بنیادی خفنر ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ | پتانسیل رشد تا سقف کانال

تحلیل بنیادی شرکت فنرسازی خاور با نماد خفنر نشان می‌دهد که رشد فروش و سودآوری این شرکت طی سال جاری محقق شده است. همچنین براساس نمودار هفتگی لگاریتمی، در صورت کلوز هفتگی بالای ۱۱۶۰ تومان، پتانسیل رشد تا سقف کانال وجود دارد.

به گزارش توان تحلیل، شرکت فنرسازی خاور که با نماد خفنر در بازار اول بورس حضور دارد در سال ۱۳۵۶ با ظرفیت ۶ هزار تن انواع فنرهای تخت به عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه ایران خودرو دیزل با نماد خاور در شهر صنعتی کاوه واقع در شهرستان ساوه تاسیس شد.

در سال ۱۳۸۰ ظرفیت کارخانه در بخش فنر تخت به ۸ هزار تن افزایش یافت و همراه سایر طرح‌های توسعه‌ای به ۱۳ هزار و ۲۰۰ تن رسیده است. از سال ۱۳۹۵ سهام کنترلی کارخانه توسط شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو با نماد خگستر به شرکت فنرسازی پارس واگذار و فصل جدیدی از مدیریت این شرکت رقم خورد؛ به طوری‌که مزیان تولیدات شرکت از ۳ هزار تن در سال  ۱۳۹۶ به ۱۰ هزار تن در سال جاری رسیده است.

بررسی روند تولید و روند فروش خفنر

روند تولیدات خفنر از سال ۱۳۹۱ تا پایان بهمن ۱۴۰۱
برای مشاهده در سایز بزرگ‌تر، بر روی عکس کلیک کنید.

این شرکت در ۱۱ ماهه سال جاری ۵ هزار و ۹۸۷ میلیارد ریال در آمد کسب کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۲۲ درصدی را نشان می‌دهد. افزایش درآمدهای فروش متاثر از افزایش تولیدات و نرخ محصولات بوده است.

نمودار روند فروش شرکت در مقایسه با سال گذشته
برای مشاهده در سایز بزرگ‌تر، بر روی عکس کلیک کنید.

بررسی روند سودآوری

جدول صورت سود و زیان نماد خفنر
برای مشاهده در سایز بزرگ‌تر، بر روی عکس کلیک کنید.

بررسی عملکرد سالیانه شرکت نشان می‌دهد که همزمان با تحولات مدیریتی، رشد فروش و سودآوری نیز محقق شده است. نکته حائز اهمیت، مشهود بودن تداوم رشد سودآوری در گزارشات فصلی است. نمودار زیر روند سود آوری فصلی شرکت را بصورت پیوسته فصلی (TTM) نشان می دهد:

روند سودآوری فصلی شرکت به صورت پیوسته فصلی (TTM)
برای مشاهده در سایز بزرگ‌تر، بر روی عکس کلیک کنید.

نمودار هفتگی لگاریتمی خفنر

نمودار هفتگی لگاریتمی خفنر نشان می‌دهد که قیمت این نماد در یک کانال صعودی قرار گرفته است که پس از برخورد با سقف کانال در ۱۵۵۰ ریالی وارد فاز اصلاحی شده است. اما این نماد در حال حاضر در واکنش به خط میانی کانال متوقف شده است. در صورت کلوز هفتگی بالای ۱۱۶۰ تومان، پتانسیل رشد تا سقف کانال وجود دارد. همچنین کلوز قیمتی زیر محدوده حمایتی ۹۶۰ تومان منجر به اصلاح بیشتر تا ۸۱۳ تومان می‌شود.

نمودار هفتگی لگاریتمی خفنر
برای مشاهده در سایز بزرگ‌تر، بر روی عکس کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا