اخبار

مبادلات تجاری ایران و ترکیه در سه ماهه نخست ۲۰۲۳ به ۱.۳۷ میلیارد تومان رسید | کاهش صادرات گاز ایران به ترکیه

آمار منتشر شده از سوی اداره آمار ترکیه نشان می‌دهد که میزان مبادلات تجاری ایران وترکیه در سه ماه نخست ۲۰۲۳ به یک میلیارد و ۳۷۹ میلیون دلار رسیده است.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از خبرگزاری تسنیم، آمار منتشر شده از سوی اداره آمار ترکیه نشان می‌دهد که میزان مبادلات تجاری ایران وترکیه در سه ماه نخست ۲۰۲۳ به یک میلیارد و ۳۷۹ میلیون دلار رسیده است. ارزش تجارت ایران و ترکیه در این دوره نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد کاهش داشته است. در ماه‌های ژانویه تا مارس سال ۲۰۲۲ ارزش تجارت ایران و ترکیه یک میلیارد و ۶۱۹ میلیون دلار اعلام شده بود.

میزان واردات و صادرات ایران و ترکیه

صادرات ترکیه به ایران در ماه‌های ژانویه تا مارس ۲۰۲۳ با افزایش ۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۷۰۲ میلیون دلار رسیده است. ترکیه در ژانویه تا مارس ۲۰۲۲ بالغ بر ۶۸۷ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

واردات ترکیه از ایران در سه ماهه امسال نیز ۶۷۷ میلیون دلار اعلام شده که این رقم نسبت به واردات ۹۳۲ میلیون دلاری در مدت مشابه سال قبل ۲۷ درصد کاهش داشته است.

کاهش صادرات گاز ایران به ترکیه

اداره آمار اروپا (یورو استات / Eurostat) از صادرات ۱ میلیارد و ۵۶۷ میلیون مترمکعبی گاز ایران به ترکیه در سه ماهه ۲۰۲۳ خبر داده است.

صادرات گاز ایران به ترکیه در این دوره نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷ درصد کاهش داشته است. ایران در سه ماه سال ۲۰۲۲ بالغ بر یک میلیارد و ۸۹۱ میلیون مترمکعب گاز به ترکیه صادر کرده بود.

منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا