اخبار

بازگشت شاخص کل بورس به محدوده مثبت

شاخص کل بورس در یک ساعت نخست معاملات امروز (۲۹ تیر) پس از آغازی منفی، مسیر صعودی را پیش گرفت و پس از یک ساعت با رشدی ۸ هزار واحدی مثبت شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس با رشدی ۱۳ هزار واحدی به روند نزولی روز گذشته خود پایان داد.

این در حالی است که در آغاز معاملات امروز، فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز، منفی شدن شاخص کل را در پی داشت اما به مرور کاهش فشار عرضه، بهبود روند معاملات در نمادهای بزرگ را ایجاد کرد و افزایش تقاضا در این نمادها، مدیریت بازار را بر آن داشت تا به منظور کاهش فشار بر سامانه معاملاتی، معاملات این نمادها را متوقف کند.

در یک ساعت ابتدایی معاملات امروز، بیش از ۴۸۲ هزار معامله در بورس انجام شد که طی آن بیش از ۳ میلیارد و ۴۴۵ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۵۶ هزار میلیارد ریال داد و ستد شد.

در این مدت سه نماد پترول، کگل و فارس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. بازگشایی ۱۰۰ درصدی نماد پترول در حالی انجام شده که روز گذشته بازگشایی این نماد از سوی ناظر بورس باطل شده بود.

معاملات امروز بازار سهام در حالی پیگیری می‌شود که شاخص کل روز گذشته افتی ۳۲ هزار واحدی را به ثبت رسانده بود ولی شاخص کل هم‌وزن بیش از یک درصد شاخص کرده بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا