اخبار

عشقی: از صکوک پلاس در نمایشگاه صنعت مالی رونمایی می‌شود | تعریف مسیر سبز تامین مالی

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اولویت بورس و فرابورس، اعلام کرد از صکوک پلاس در نمایشگاه صنعت مالی رونمایی می‌شود.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از پایگاه خبری سنا، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در آیین افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی (بورس، بانک و بیمه)، گفت: در این دو سال و اندی که از شرایط سابق بازار سرمایه می‌گذرد، اتفاقات مثبت زیادی رخ داده است.

عشقی با بیان اینکه فرصت مغتنمی برای اهالی بازار سرمایه است که تا از پیشرفت‌ها رونمایی کنند و خلاقیت‌ها را ارائه کنند، اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم نتیجه مطلوب را از این نمایشگاه بگیریم؛ این نمایشگاه فرصت طلایی برای افزایش دانش مالی برای عموم مردم و فعالان اقتصادی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه سواد مالی یکی‌ از مولفه‌های مهم عصر جدید است، اضافه کرد: ما در سازمان بورس مرکز افکارسنجی راه‌اندازی کرده‌ایم تا سواد مالی مردم را بسنجیم تا بتوانیم سواد مالی در سطوح مختلف (دانش‌آموزی، دانشجویی، مدیران و عموم مردم) را توسعه دهیم.

صدور موافقت اصولی برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازنشستگی تکمیلی

این مقام ارشد سازمان بورس بیان کرد: در روزهای آینده، سه موافقت اصولی برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازنشستگی تکمیلی صادر خواهد شد که هم در جهت تامین آینده شاغلین و بازنشستگان است و هم منابع جدید و مستمر و پایدار برای بازار فراهم خواهد کرد.

اولویت بورس و فرابورس چیست؟

عشقی با بیان اینکه فعالیت صندوق‌های بازنشستگی تکمیلی همزمان با نمایشگاه صنعت مالی آغاز خواهد شد، تصریح کرد: اولویت بورس و فرابورس پذیرش شرکت‌های خصوصی در بازار سرمایه است؛ در هفته‌‌های گذشته هر هفته یک عرضه اولیه داشتیم که ادامه پیدا خواهد کرد.

رونمایی از قراردادهای آتی سهام

رئیس سازمان بورس با اشاره به دو طرفه شدن بازار سرمایه، گفت: همزمان با آغاز فعالیت نمایشگاه صنعت مالی، قراردادهای آتی سهام رونمایی خواهد شد؛ این قراردادها منجر به ثبات بازار می‌شود؛ هرچند که این ابزار، ابزاری بسیار پیچیده بوده و نیاز به دانش مالی فراوانی دارد اما فواید زیادی‌ به‌ خصوص در ثبات بازار، خواهد داشت.

وی اضافه کرد: تا چند سال گذشته ۱۰ کارگزاری برتر بازار سرمایه، وابسته به بانک‌ها بودند، اما در حال حاضر بهترین کارگزاری‌ها، کارگزاری‌های بخش خصوصی هستند که نوآوری‌ را به بازار سرمایه آوردند.

عشقی با بیان اینکه یکی از برنامه ما این است که حجم انتشار اوراق برای تامین مالی تولید را افزایش دهیم، گفت: در حدود سه ماه گذشته حجم موافقت اصولی بالایی را تصویب کردیم.

تعریف مسیر سبز تامین مالی در دستور کار است

این مقام ارشد سازمان بورس با اشاره به اینکه سفر به استان‌های اقتصادی کشور به منظور ارتباط بیشتر با فعالان اقتصادی استان‌ها بسیار مهم است، اظهار کرد: تعریف مسیر سبز تامین مالی هم در دستور کار داریم.

وی با بیان اینکه افزایش سرمایه‌ها هم برای ما حائز اهمیت است، اضافه کرد: الکترونیکی کردن مجوزهای تامین مالی و انتشار اوراق بهادار هم مهم است.

رونمایی از صکوک پلاس در نمایشگاه صنعت مالی

به گفته عشقی، در نمایشگاه صنعت مالی آموزش نحوه انتشار اوراق بدهی (صکوک پلاس) رونمایی خواهد شد.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا