اخبار

بازار بورس ۱۲ مهر / رشد یک‌پارچه و بازگشت شاخص هم‌وزن به کانال صعودی

در پایان معاملات بازار بورس ۱۲ مهر ، شاخص کل به دنبال افزایش تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز ۲.۸۴ درصد رشد داشت و شاخص هم‌وزن نیز نیم درصد رشد کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، همزمان با شروع معاملات امروز بورس، بازار شاهد روند افزایشی تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز بود. این افزایش در ادامه منجر به صعودی شدن روند بازار شد و رشد بیش از ۲.۵ درصدی را برای شاخص کل به ثبت رساند. به این ترتیب شاخص کل به عدد یک میلیون و ۵۴۶ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز امروز بیش از نیم درصد رشد را تجربه کرد تا کلیت بازار در انتهای معاملات بازار بورس ۱۲ مهر وضعیتی مثبت به خود بگیرد.

همراه با معامله‌ی روان و در رنج مثبت نمادهای خودرویی، پالایشی، فلزات اساسی و پتروشیمی، ارزش معاملات امروز بورس از مرز ۱۰ هزار میلیارد تومان عبور کرد. همچنین بازار امروز شاهد صف خرید شدن نمادهای بانکی بود.

با وجود این که بورس در طی هفته‌ی گذشته شاهد روند نزولی و عرضه سنگین بود، در آغاز این هفته تقاضا از عرضه پیشی گرفت و در جهت صعودی کردن بازار تأثیرگذار بود. در عین حال اما پیش‌بینی کارشناسان بازار حاکی از آن است که بازار فردا شاهد موجی از عرضه خواهد بود و در صورتی که میزان تقاضا بتواند این عرضه را خنثی کند، بازار این هفته می‌تواند روند صعودی خود را ادامه دهد.

رشد بازار سهام امروز در حالی اتفاق افتاده است که نرخ ارز صرافی ملی با کاهش روبه‌رو شده است و از سوی دیگر خرید حقیقی‌ها افزایش پیدا کرده است و به دنبال ممنوعیت نوسان‌گیری، افرادی که امروز در کف قیمتی اقدام به خریداری سهام کرده‌اند، نمی‌توانند سهام خود را بفروشند.

می‌توان به فعال شدن بازیگردان‌ها نیز به عنوان یکی دیگر از عوامل رشد امروز بازار اشاره کرد که با حمایت از بازار مانع از قفل شدن بازار در صف خرید یا صف فروش شدند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا