اخبار

بازار بورس ۳ آبان / شاخص کل بازار بورس بیش از ۲.۵ درصد افت کرد

بازار بورس ۳ آبان در شرایطی به کار خود پایان داد که شاخص کل بازار بورس بیش از ۲.۵ درصد افت کرد و به کمترین میزان خود بعد از صعود از محدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی رسیده است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل به دنبال عرضه شدید در نمادهای شاخص‌ساز بیش ۲.۵ درصد ریزش را تجربه کرد و وارد کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد شد. به این ترتیب شاخص کل بازار بورس امروز به کم‌ترین مقدار خود در چند ماه اخیر رسیده است و به نظر می‌رسد این محدوده حمایتی یکی از مهم‌ترین محدوده‌های حمایتی بازار سهام باشد.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به هزار و ۷۹۰ میلیارد تومان رسید.

شاخص هم‌وزن نیز در جریان معاملات بازار بورس ۳ آبان روندی منفی را دنبال کرد. به این ترتیب می‌توان گفت بازار در کلیت خود سیری منفی را دنبال می‌کند. گروه‌های فلزی، بانکی، پتروشیمی، پالایشی، خودرو همگی امروز در رنج منفی معامله شدند.

امروز شاهد افزایش قیمت ۴۲ نماد نسبت به قیمت روز گذشته بودیم. همچنین ۴۳۸ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند. حقیقی‌ها هم رقمی در حدود ۴۶۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند و نمادهای خودرو، وبملت، فولاد، فملی، شپنا، پترول و وتجارت در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

این هفته نیز مانند هفته‌های پیش سیگنال‌های مثبتی برای بازار بورس فرستاده شد اما بورس باز هم نسبت به این سیگنالها بی‌توجه بود. این عدم توجه به سیگنال‌های مثبت، به دنبال حواشی و تحولات مربوط به انتخابات آمریکا به وجود آمده است.

اکنون طبق تحلیل کارشناسان، بازار بورس با محور قرار دادن انتخابات آمریکا به عنوان یک متغیر اصلی، به دیگر متغیرها و سیگنال‌ها واکنشی نشان نمی‌دهد. به همین جهت پیش‌بینی می‌شود که جو هیجانی در بازار سهام بیشتر شود و در ادامه‌ی آن شاهد صف‌های فروشی باشیم که به دلیل بی‌اعتمادی به بازار سهام تشدید خواهند شد.

از طرفی این‌گونه به نظر می‌رسد که حتی با مشخص شدن نتیجه انتخابات آمریکا و تثبیت قیمت دلار، شروع روند صعودی شاخص کل بازار سهام با توجه به دامنه نوسان، کمی طول بکشد. همچنین بازگشت اعتماد به بازار نیز فرایندی کوتاه نخواهد بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا