اخبار

بازار بورس ۲۶ آبان / رشد ۱.۳ درصدی شاخص کل و رسیدن به تعادلی نسبی

بازار بورس ۲۶ آبان در حالی به معاملات خود پایان داد که توانست به دنبال بهبود تقاضا در بازار، با رشد ۱.۳ درصدی به روندی تعادلی برسد.

به گزارش اخبار بورس به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، بازار بورس ۲۶ آبان در شرایطی به معاملات خود پایان داد که شاخص کل ۱.۳ درصد مثبت شد.

در آغاز معاملات امروز شاخص کل اگرچه نزولی پنج هزار واحدی را تجربه کرد اما در ادامه‌ی روند معاملات، تقاضا دوباره در بازار افزایش یافت و شاخص کل در پایان معاملات مثبت شد. همچنین ارزش معاملات خرد امروز نسبت به دیروز کم‌تر بود و به عدد ۹۲۳۳ میلیارد تومان رسید.

با این که شاهد کاهش ارزش معاملات امروز بودیم، اما در روزهای اخیر و امروز ارزش معاملات توانسته است در محدوده‌ی ۱۰ هزار میلیارد تومان به ثبات برسد که این امر نشان‌دهنده‌ی بازگشت اعتمادی نسبی به بازار سهام است.

گروه نمادهای خودرویی که از ابتدای هفته‌ی جاری روندی صعودی در پیش گرفته است، امروز به خاطر میزان تقاضای بالا بهترین صنعت بازار بورس محسوب می‌شود. افزایش تقاضای نمادهای خودرویی و در کنار آن نمادهای پالایشی در پایان معاملات، تأثیر مثبت زیادی روی شاخص کل بورس داشت و این دو گروه را به شاخص‌سازان اصلی امروز بورس تبدیل کرد.

افزایش قیمت‌های جهانی و تثبیت نرخ دلار بالای کانال ۲۵ هزار تومان و توقف فروش سهام عدالت، از جمله دلایلی بودند که اعتماد نسبی را در بازار به وجود آورده‌اند. هرچند در این میان گروهی از تحلیل‌گران بر این باور هستند که برای ثبیت تعادل بازار، روند امروز و دو روز گذشته، باید تا آخر هفته تداوم پیدا کند. به این ترتیب اگر تا پایان هفته روند مثبت و متعادل بماند، می‌توان گفت از هفته‌ی آینده دیگر شاهد ریزش‌های سنگین شاخص کل بورس نخواهیم بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا