اخبار

آغاز بازار بورس ۱۶ اسفند / بازار هفته را منفی شروع کرد

با آغاز منفی بازار بورس ۱۶ اسفند، بازار روند نزولی روزهای گذشته خود را باز هم تکرار کرد. شاخص کل تا به اینجا بیش از ۵۰۰۰ واحد افت را به ثبت رسانده است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، شاخص کل، هفته دوم اسفند را با یک روند نوسانی طی کرد اما سیر نزولی شاخص ادامه‌دار بود و تا به امروز ادامه داشته است. به این ترتیب آغاز بازار بورس ۱۶ اسفند با بیش از ۵۰۰۰ واحد افت شاخص رو‌به‌رو شد. صف‌های فروش همچنان در بازار حاکم و بسیاری از نمادهای شاخص‌ساز با حجم بالایی از عرضه همراه هستند

همانطور که کارشناسان بازار سرمایه پیش از این اشاره کرده بودند، تزریق ۹ هزار میلیارد پول از سوی صندوق‌ها تاثیری قابل‌توجه بر بازار ندارد و همچنان شاهد افزایش عرضه در نمادهای شاخص‌ساز هستیم. محدودیت دامنه نوسان نیز از روز اعمال شدن تا کنون تنها سرعت ریزش را کنترل کرده است.

به نظر می‌رسد بازار در شرایطی قرار دارد که نه به سیگنال‌ها مثبت و نه به سیگنال‌های منفی واکنش نشان نمی‌دهد. در همین رابطه ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه ضمن اشاره به خبر کاهش تولید نفت عربستان، اظهار کرد: با توجه به شرایطی که در بازار حاکم است، این اخبار تاثیری در بازار ندارد. همانگونه که در شش ماهه اول سال اخبار منفی بر سیر صعودی بازار تاثیری نداشت، در شرایط امروز بازار اخبار مثبت نظیر افزایش قیمت نفت که نزدیک به ۷۰ دلار شده است، کاهش تولید نفت عربستان برای متعادل کردن قیمت نفت، الزام تزریق پول از سوی صندوق‌ها و اخباری ازاین دست به نوعی سوخت می‌شوند و تاثیری بر بازار نمی‌گذارند.

این کارشناس حوزه بازار سهام ادامه داد: بازار ما متاثر از نوسان قیمت دلار است و اخباری که باعث کاهش یا افزایش نرخ دلار شود می‌تواند تاثیر زیادی در روند معاملات داشته باشد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا