اخبار

بازار بورس ۱۰ دی / شاخص کل به کانال ۱.۳ میلیونی سقوط کرد

معاملات بازار بورس ۱۰ دی به شکلی بود که در نهایت، شاخص کل بورس با حدود یک درصد افت، کانال ۱.۴ میلیون واحدی را از دست داد و هفته را منفی به پایان رساند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در پایان معاملات بازار بورس ۱۰ دی شاهد بودیم که شاخص کل با افتی حدوداً یک درصدی، به کانال کانال ۱.۳ میلیون واحدی سقوط کرد. همچنین شاخص هم‌وزن ۰.۴ درصد منفی شد. ارزش کل معاملات امروز نیز به حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات فرابورس هم امروز به بیش از ۱۴ هزار و ۸۹۶ میلیارد تومان رسید.

در بازار بورس ۱۰ دی این نمادهای شستا، فملی و تاپیکو بودند که بیشترین تاثیر منفی را روی شاخص کل بورس گذاشتند. حتی تأثیر مثبت ۱۰۰۰ واحدی نماد کگل که بیش‌ترین تأثیر مثبت را به همراه داشت نیز نتوانست تأثیر منفی نمادهای مذکور را خنثی کند. همچنین امروز شاهد اقبال نمادهای گروه رایانه بودیم؛ به نحوی که تعداد قابل‌توجهی از نمادهای این گروه با صف خرید بازار را تمام کردند. همچنین گروه خودرو دوباره لیدری بازار را در میان گروه‌های صنعتی به دست گرفت و گروه‌های شیمیایی و کانه فلزی بعد از خودرو، بیش‌ترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

در فرابورس نیز شرکت‌های گهر زمین، پتروشیمی زاگرس، آریاساسول، صبا تأمین، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، ذوب‌آهن و مؤسسه اعتباری ملل به ترتیب بیش‌ترین اثر کاهشی را روی شاخص کل فرابورس گذاشتند.

امروز صندوق بوعلی بیش از ۵۰۰ میلیارد و کاما بیش از ۴۵۰ میلیارد تومان معامله داشتند و بیشترین ارزش معاملات را برای نمادهای بورسی به ثبت رساندند. همچنین امروز شستا صف فروش تشکیل داد که باعث نگرانی مجدد سهام‌داران این نماد بزرگ شد. امروز در پایان معاملات، صف فروش شپنا جمع‌آوری شد که بروز امید و خوش‌بینی نسبت به روند مثبت پالایشی‌ها در هفته‌ی آینده را به دنبال داشت.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا