اخبار

پیش‌بینی بورس هفته دوم آبان / احتمال رشد شاخص کل در پی کاهش قیمت ارز

کارشناسان در چارچوب پیش‌بینی بورس هفته دوم آبان نتیجه گرفته‌اند که با توجه به روند معاملات پایان هفته‌ی اول آبان، این هفته شاهد معاملات مثبت خواهیم بود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، در دو هفته گذشته شاخص کل بازار سرمایه از کانال حمایتی یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحدی خارج شد و با طی روندی به شدت نزولی، در پایان هفته‌ی اول آبان ماه به کانال ۱.۲ میلیونی سقوط کرد و به عدد یک میلیون و ۲۸۸ هزار واحد رسید. با این وجود طبق تحلیل پیمان حدادی، کارشناس بازار سرمایه با توجه به روند معاملات پایان هفته‌ی اول آبان، در هفته‌ی دوم آبان ماه احتمالا شاهد معاملات مثبت در نمادهای بزرگ باشیم.

حدادی در رابطه با پیش‌بینی بورس هفته دوم آبان توضیح داد: به نظر می‌رسد با توجه به معاملات چهارشنبه در بازار سهام، شنبه معاملات مثبتی در بازار داشته باشیم و شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای بزرگ روندی صعودی داشته باشد، اما احتمالا در روز یک‌شنبه به دلیل ممنوعیت نوسان‌گیری روزانه عرضه در بازار زیاد می‌شود و شاخص کل دوباره نزولی می‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه ضمن اشاره به برگزاری انتخابات امریکا و احتمال تغییر قیمت ارز گفت: به نظر من با پایین آمدن قیمت ارز بازار سهام رشد خواهد کرد زیرا سرمایه موجود در بازارهای موازی مانند طلا و ارز به سمت بازار سرمایه سوق پیدا می‌کند. همچنین به نظر می‌رسد با نزدیک شدن به انتخابات آمریکا ریسک‌پذیری سهامداران بیشتر خواهد شد و حداقل حجم معاملات بازار سهام افزایش خواهد یافت.

به گفته‌ی حدادی، بسته به این که چه کسی پیروز انتخابات آمریکا شود، یا سهم‌های دلاری رشد خواهد کرد یا سهم‌های ریالی.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا