اخبار

پیش‌بینی بورس هفته اول آبان / نوسان شاخص کل بین ۱.۳۴ تا ۱.۵ میلیون واحد

یک کارشناس بورس ضمن پیش‌بینی بورس هفته اول آبان ماه ، به نوسان احتمالی شاخص کل بین یک میلیون و 340 تا یک میلیون و 500 هزار واحد اشاره کرد.

شاخص کل بازار سرمایه در تمام روزهای هفته‌ی گذشته منفی بود. این روند نزولی در روزهای پایانی هفته‌ی گذشته به دیگر بازارها هم سرایت کرد و تمام بازارها در دو روز آخر معاملات هفته‌ی گذشته منفی شدند. آخرین روز بورس در هفته‌ی گذشته اما با این که نزولی بود، نشانه‌های بهبود طرف تقاضا و برقراری یک تعادل نسبی مشهود بود. حال محمدمهدی عشریه، یکی از کارشناسان بازار سرمایه در پیش‌بینی بورس هفته اول آبان ماه احتمال نوسان شاخص کل بین یک میلیون و ۳۴۰ تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد را مطرح کرده است.

محمدمهدی عشریه، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با روند نزولی جاری در بورس گفت: بی‌اعتمادی سهامداران به بازار سهام زیاد شده است. این بی‌اعتمادی حاصل اخباری چون افزایش نرخ سود بانکی، نتیجه انتخابات آمریکا و نوسان قیمت دلار است. عواملی که هر کدام سهامداران را درباره آینده بورس نگران کرده و جو هیجانی منفی در بازار ایجاد کرده است.

این کارشناس پیرامون روند معاملات بازار هفته‌ی اول آبان نیز گفت: بازار سهام بین شاخص یک میلیون و ۳۴۰ تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد نوسان خواهد داشت و به نظرم در هفته آینده شاخص کل در همین محدوده نوسان داشته باشد.

وی همچنین به این نکته اشاره کرد که بازار احتمالاً همانند روزهای اوج، رشد قابل‌توجهی نخواهد داشت و به همین جهت باید در انتخاب سهم ارزنده دقت به خرج داد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا