اخبار

وضعیت بازار بورس در هفته بعد چگونه خواهد بود؟

در پایان معاملات روز ۲۳ مهر بازار بورس، شاهد افت یک درصدی شاخص کل بورس و رسیدن به عدد یک میلیون و ۵۶۱ هزار واحد بودیم. این افت تحت تأثیر عرضه‌ی شدید در نمادهای بانکی و فلزات به وجود آمد. با توجه به پایان ریزشی بورس در آخرین روز معاملات هفته‌ای که گذشت، حال این سوال مطرح می‌شود که وضعیت بازار بورس در هفته بعد چگونه خواهد بود؟

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، علی رغم افت یک درصدی بازار سهام در آخرین روز معاملات هفته‌ی گذشته به نظر می‌رسد بازار سهام در حال آماده‌سازی برای شروع روندی صعودی باشد. متغیرهایی مثل قیمت دلار و انتخابات آمریکا از جمله متغیرهایی هستند که بر روند شاخص کل بازار سهام بسیار تاثیر دارند. با توجه به این متغیرها این سوال مطرح می‌شود که وضعیت بورس در هفته بعد چگونه پیش خواهد رفت؟

در خصوص وضعیت بازار در هفته بعد پیمان حدادی، کارشناس بازار سهام توضیح داد: با وجود روند منفی شاخص کل، در پایان معاملات سه روز آخر هفته گذشته در بازار سهام شاهد افزایش حجم معاملات بودیم که باعث امیدواری به بازار سهام است. سیگنال‌های امیدوارکننده‌ای به بازار سهام مخابره می‌شود که اخبار لغو تحریم‌ها و قیمت ارز می‌تواند از مهم‌ترین این سیگنال‌ها در کوتاه‌مدت باشد.

این کارشناس بورس، درباره‌ی مهم‌ترین متغیر بازار بورس گفت: بعد از انتخابات آمریکا و مشخص شدن قیمت ارز بازار بیشتر به سمت ریسک‌پذیری می‌رود.

حدادی پیرامون وضعیت بازار بورس در هفته بعد گفت: هفته بعد به دلیل خبر لغو تحریم‌های آمریکا و احتمالا افزایش حجم معاملات به دلیل ارزندگی سهم‌ها و همچنین گزارش‌های شش ماهه روند بازار صعودی خواهد بود، هرچند ممکن است در روزهای ابتدایی هفته روند به صورت اندک منفی باشد اما بازدهی بازار سهام در هفته آینده احتمالا مثبت خواهد بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا