اخبار

پیش‌بینی بورس هفته اول آذر / رشد شاخص کل تداوم خواهد داشت؟

طبق پیش‌بینی تحلیلگران بازار سرمایه، آیا بورس در هفته‌ی اول آذر ماه همچنان می‌تواند روند صعودی هفته‌ی گذشته را ادامه دهد؟

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در آخرین هفته‌ی آبان ماه، بورس توانست تمام روزها را با رشد شاخص پشت سر بگذارد و عملکردی بسیار امیدبخش از خود نشان دهد؛ به نحوی که شاخص کل در پایان هفته‌ی گذشته به یک میلیون و ۳۴۵ هزار واحد رسید.

این روند صعودی نتیجه‌ی عواملی همچون افزایش قیمت‌های جهانی، تثبیت نرخ دلار و توقف فروش سهام عدالت بود.

در همین راستا، طبق پیش‌بینی بورس هفته‌ی اول آذر از سوی تحلیل‌گران، انتظار می‌رود تا پایان هفته کلیت شاخص کل مثبت شود.

در همین رابطه، محمدمهدی عشریه، کارشناس بازار سهام این‌گونه تحلیل می‌کند: احتمالا از هفته آینده عرضه در بازار سهام بیشتر می‌شود و به نظر می‌رسد شاخص کل بین یک میلیون و ۱۵۰ تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد در نوسان باشد.

طبق تحلیل این کارشناس، افزایش عرضه به دنبال حاکمیت جو هیجانی در بازار اتفاق خواهد افتاد. به همین جهت انتظار می‌رود عرضه در روزهای ابتدای این هفته، مقداری افزایش را تجربه کند.

محمدمهدی عشریه همچنین به وضعیت بانک‌ها نسبت به بازار سهام اشاره کرد و گفت: به نوعی بانک‌ها دارند با بازار سهام همسو می‌شوند و این باعث می‌شود تا بانک‌ها کسری بودجه خود را از طریق بازار سهام جبران کنند و از بنگاه‌داری دست بکشند که این کار باعث می‌شود قیمت دلار تثبیت شود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا