اخبار

پیش‌بینی بورس هفته اول بهمن / رشد بازار در گرو تزریق جریان پول

در هفته‌ی آخر دی ماه شاهد فشار عرضه بودیم اما بازار موفق شد در آخر هفته بهبود و رشد پیدا کند؛ در پیش‌بینی بورس هفته اول بهمن به این سوال پاسخ می‌دهیم که آیا روند صعودی شروع شده پایدار خواهد بود؟

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، در چند هفته اخیر و به خصوص در هفته‌ای که گذشت، شاهد ریزش‌های بسیار سنگینی در بازار بورس بودیم به نحوی که این موضوع اعتراضات مردمی و مجلسی‌ها را به دنبال داشت و حتی ریاست سازمان بورس نیز استعفا کرد. بعد از استعفای حسن قالیباف اصل از ریاست بورس، بازار سهام در آخرین روز هفته‌ی گذشته مثبت شد و رشد خوبی را نسبت به روز گذشته ثبت کرد. آیا روند صعودی شروع شده، در بورس هفته اول بهمن پایدار خواهد بود؟

در همین خصوص محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سرمایه پیرامون علت مثبت شدن بورس در هفته‌ای که گذشت، گفت: بورس این هفته به دلیل افزایش تقاضا مثبت نشد بلکه به دلیل کاهش فشار فروش شاخص کل مثبت شد.

خبری‌زاد در ادامه بورس هفته اول بهمن را این‌گونه پیش‌بینی کرد: روند بورس هفته بعد به جریان پول بستگی دارد و در حال حاضر تقاضا در بورس زیاد نیست و اگر در جریان معاملات هفته بعد جریان پول به بازار سهام تزریق نشود روند صعودی پایدار نخواهند ماند.

این کارشناس بازار سهام در رابطه با تحلیف بایدن و آغاز به کار رسمی دولت او در آمریکا و تأثیرات این موضوع روی بازار بورس گفت: روی کار آمدن بایدن دو لبه دارد که اولین آن کاهش قیمت دلار است که با روند صعودی دلار در جریان معاملات امروز ریزش دلار به زیر ۲۰ هزار تومان منطقی نیست و از طرفی تاثیر دوم روی کار آمدن بایدن تسهیل صادرات شرکت‌هاست و این موضوع باعث افزایش سود این شرکت‌ها خواهد شد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا