اخبار

آغاز بازار بورس ۳۱ شهریور / ۲.۵ درصد افت در نیم ساعت آغازین بازار

در آغاز بازار بورس ۳۱ شهریور ، طی نیم ساعت نخست شروع معاملات، شاخص کل افت ۲.۵ درصدی را به ثبت رساند و به یک میلیون و ۶۱۲ هزار واحد رسید.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در آغاز بازار بورس ۳۱ شهریور ، طی نیم ساعت نخست شروع معاملات، بازار سهام شاهد فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز بود. در ادامه فضای هیجانی حاکم بر بورس در شروع معاملات، شاخص کل ۲.۵ درصد کاهش پیدا کرد و به عدد یک میلیون و ۶۱۲ هزار واحد رسید.

احتمال می‌رود که تحولات سیاسی مانند ادعای آمریکا مبنی بر فعال کردن مکانیسم ماشه در آینده نزدیک، باعث به وجود آمدن بی‌اعتمادی نسبت به بازار شده و حقیقی‌های بازار در حال خروج از بازار سهام باشند.

آغاز بازار بورس ۳۱ شهریور همچنین در ادامه روند نزولی خود، شاهد افت قیمت در نمادهای شاخص‌ساز اصلی مانند فولاد، فملی و فارس بود. نمادهای بانکی و خودرویی هم تشکیل صف فروش دادند.

با توجه به این که شاخص هم‌وزن هم با افت یک درصدی همراه بوده است، می‌توان گفت اکنون کلیت بازار بورس منفی است اما برعکس ریزش‌های اخیر بازار در روزهای گذشته، افت شدید بازار امروز با افت شدید ارزش نمادهای شاخص‌ساز همراه شده است. بیشترین تاثیر منفی روی شاخص کل نیز متعلق به نمادهای فولاد، فارس و فملی بود.

همچنین در جریان معاملات امروز ، نماد وبصادر به دنبال افشای اطلاعات بااهمیت گروه الف، متوقف شد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا