اخبار

آغاز بازار بورس ۲۵ شهریور/ رشد ۲.۵ درصدی در دقایق ابتدایی

در آغاز بازار بورس ۲۵ شهریور و شروع معاملات در دقایق اولیه، بازار بورس با رشد تقاضا در اکثر نمادهای شاخص‌ساز و بزرگ رو به رو شد و شاخص کل بورس رشد ۲.۵ درصدی را ثبت کرد. نمادهای فولاد، فملی، فخوز، کچاد و ومعادن همگی در سقف روزانه با افزایش تقاضا همراه هستند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در آغاز بازار بورس ۲۵ شهریور، در حالی معاملات شروع شد که تقاضا به اکثر نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز بازگشت و طبق پیش‌بینی‌ها شاخص کل بورس با رشد همراه بود. به این ترتیب شاخص کل بازار بورس امروز با ۲.۵ درصد رشد، به عدد یک میلیون و ۶۴۱ هزار واحد رسید. همچنین با حمایت‌هایی که در روز گذشته از بازار و سهم‌های کوچک به عمل آمد، باعث افزایش تقاضا از سمت حقیقی‌ها و بازگشت تعادل به بازار شد.

از جمله نمادهایی که در ابتدای معاملات امروز بازار بورس با افزایش تقاضا همراه بودند، می‌توان به نمادهای فولاد، فملی، فخوز، کچاد و ومعادن اشاره کرد.

هچنین به خاطر نوسان ۲۰ درصدی مثبت، ناظر بازار خبر از توقف نمادهای آریا۱، دماوند۱، شفن، چکایا، نوری، شارک۱ و جم داد.

با مثبت شدن شاخص ‌هم‌وزن و بازگشت تقاضا به اکثر نمادها، می‌توان نتیجه گرفت که اکنون بازار در وضعیت سبز قرار دارد. در این بین حتی گروه‌های خودرویی نیز با کاهش عرضه همراه بودند. نمادهای خپارس و خبهمن هم در محدوده مثبت معامله می‌شوند. در آغاز بازار بورس ۲۵ شهریور ، نمادهای فارس، فولاد و فملی دارای بیشترین تاثیر بر روی شاخص کل بودند.

همچنین پالایشگاه گازی بیدبلند خلیج‌فارس به‌عنوان بزرگترین طرح تأمین خوراک صنعت پتروشیمی قرار است به زودی با سرمایه‌گذاری ۳.۴ میلیارد دلاری افتتاح شود.

حمایت‌هایی که از بازار سهام تا به حال صورت گرفته است هماهنگی سهم‌ها و بازگشت تعادل را در پی داشته است و انتظار می‌رود در صورت تداوم روند فعلی، وضعیت بازار در هفته آینده به صورت متفاوتی باشد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا