اخبار

آغاز بازار بورس ۲۷ آبان / شاخص یک گام صعودی دیگر برداشت

با آغاز معاملات ۲۷ آبان بازار سهام، شاخص کل به دلیل تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز، بیش از یک درصد در ۱۵ دقیقه رشد کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌ نیوز، با شروع معاملات امروز، ۲۷ آبان در بازار سهام تقاضا مانند سه روز قبلی این هفته از عرضه بیشتر بود و این تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز باعث روند صعودی شاخص کل شد.

به نظر می‌رسد افزایش قیمت‌های جهانی، توقف فروش سهام عدالت و تثبیت قیمت دلار بالای ۲۵ هزار تومان از دلایل شروع رشد شاخص کل بازار سهام بود.

در جریان معاملات ۲۷ آبان در بازار سهام نمادهای پالایشی بیشترین تقاضا را در بورس داشتند و از طرفی نیز اکثر نمادهای شاخص‌ساز با تقاضای خوبی همراه بودند.

امروز شاخص هم‌وزن نیز روند مثبت داشت و این روند مثبت نشان از کلیت سبز پوش بازار سهام امروز است.

در چند روز گذشته روند معاملات بازار سهام بهبود چشم‌گیری داشته و ارزش معاملات نیز در حوالی ۱۰ هزار میلیارد تومان تثبیت شده است و این نشانه خوبی برای بازار سهام است.

نمادهای فملی، فولاد، شپنا و وغدیر بیشترین تاثیر مثبت بر بازار سهام را داشتند و گروه‌های خودرویی، پالایشی، پتروشیمی و فلزات اساسی در ادامه روند مثبت خود در چند روز گذشته امروز نیز روند صعودی دارند.

به گفته برخی کارشناسان برای بهبود روند بازار سهام باید در وهله اول اعتماد به بازار سهام بازگردد و عرضه و تقاضا به تعادل برسد و تا زمانی که این اتفاقات عملی نشده است، نمی‌توان به پایان روند نوسانی بازار سهام امیدوار بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا