اخبار

آغاز بازار بورس ۱۷ آبان / رونق معاملات خودرویی و بانکی به دنبال کاهش نرخ دلار

با آغاز بازار بورس ۱۷ آبان شاخص کل بورس تحت تأثیر معاملات منفی نمادهای ارزمحور، ۱.۵ درصد افت کرد و به عدد یک میلیون و ۲۷۱ هزار واحد رسید.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌ نیوز، با آغاز بازار بورس ۱۷ آبان، شاهد بودیم که نمادهای ارزمحور بازار تحت تأثیر افت نرخ دلار، منفی شدند.

به دنبال معاملات منفی این نمادها، شاخص کل بازار بورس با طی روندی ریزشی ۱.۵ درصد افت را تجربه کرد و به یک میلیون و ۲۷۱ هزار واحد رسید. از طرفی اما در جریان معاملات آغازین امروز بورس نمادهای خودرویی و بانکی روند خوبی را تجربه کردند؛ به نحوی که بیشترین حجم معاملات متعلق به نمادهای خودرو و خساپا بود.

بیشترین تأثیر منفی بر شاخص کل در آغاز بازار بورس ۱۷ آبان متعلق به نمادهای فولاد، فملی و کچاد بود. نمادهای خودرویی نیز بیشترین تاثیر مثبت بر بازار سهام را داشتند. همچنین امروز در شروع معاملات شاهد روند صعودی نماد کسعدی نیز بودیم. نماد شپنا نیز به دنبال افشای اطلاعات گروه الف با توقف همراه شد.

سیر صعودی نمادهای خودرویی و روند ریزشی نمادهای ارزمحور، هر دو به دنبال کاهش نرخ دلار اتفاق افتاده است. این روزها نتیجه نهایی انتخابات آمریکا همچنان مشخص نیست اما نتایج تا به اینجا حکایت از پیروزی بایدن بر ترامپ دارد؛ این مسئله همان‌طور که کارشناسان پیش از این پیش‌بینی کرده بودند باعث کاهش نرخ دلار و به دنبال آن باعث ریزش سهم‌های ارزمحور و رونق معاملات خودرویی و بانکی شده است.

به نظر می‌رسد برای شروع روند صعودی بازار سهام باید نمادهای ارز محور نیز به تعادل برسند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا