اخبار

آغاز بازار بورس ۱۸ اسفند / رشد دیروز شاخص کل ادامه پیدا کرد

در آغاز معاملات بازار بورس ۱۸ اسفند شاهد تداوم روند مثبت دیروز هستیم به نحوی که در نیم ساعت ابتدایی، شاخص کل ۱۰ هزار واحد رشد کرده است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، علی رغم این که اکثریت کارشناسان روند رشدی دیروز را مسئله‌ای اتفاقی و ناپایدار می‌دانستند، بازار بورس ۱۸ اسفند در آغاز معاملات خود روند دیروز را ادامه داد و همچنان مثبت مانده است. در نیم ساعت ابتدایی معاملات امروز، شاخص کل توانست به دنبال موج تقاضا، ۱۰ هزار واحد افزایش را تجربه کند. شاخص هم‌وزن نیز عملکرد خوبی نشان داده و ۱۰۰۰ واحد رشد کرده است و به این ترتیب می‌توان گفت بورس نه تنها در وضعیتی سبز قرار گرفته است، بلکه نمادهای بازار به صورت یک‌پارچه در حال تجربه معاملاتی مثبت هستند.

در حال حاضر فولاد با ۳۰۰۰ واحد تأثیر مثبت روی شاخص کل آغاز بازار بورس ۱۸ اسفند، پیشتاز نمادهای مثبت امروز است و پس از آن معاملات فملی و شستا هستند که بیش‌ترین تأثیر مثبت را تا به اینجا روی شاخص داشته‌اند.

از سوی دیگر اما، نمادهای خودرویی همچون خودرو، خساپا و خگستر در حال حاضر در رنج منفی معاملات قرار دارند. ارزش معاملات آغاز بازار بورس ۱۸ اسفند نیز تا این لحظه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بوده است.

کارشناسان همچنان نسبت به تداوم روند صعودی ایجاد شده در دیروز و امروز تردید دارند تا جایی که حتی گروهی از فعالان بازار پیش‌بینی می‌کنند بازار سهام تا پایان سال به سطح یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحدی خواهد رسید.

با این حال به نظر می‌رسد عواملی همچون تصویب بودجه و ارسال آن به شورای نگهبان و همچنین زمزمه‌های آزادسازی بخشی از منابع مالی ایران، توانسته است دل سهامداران را اندکی گرم کند و در این روزها، اقبالی نسبی به بازار بورس رو کرده است. هرچند سیگنال‌های مثبت بسیاری همچون افزایش قیمت‌های جهانی و افزایش نرخ نفت، همچنان تأثیری خنثی دارند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا