اخبار

آغاز بازار بورس ۱۷ اسفند / بر خلاف انتظار، شاخص کل سبز شد

در آغاز بازار بورس ۱۷ اسفند شاهد ریزش شاخص کل تا ۱۵۰۰ واحد بودیم، اما بر خلاف انتظار، ناگهان عرضه‌ها جمع شد و شاخص کل، در مدار مثبت قرار گرفت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در ابتدای معاملات امروز، مطابق روزهای گذشته عرضه در بازار افزایش داشت و در نتیجه شاخص کل با ریزش مواجه شد. اما در ادامه، ناگهان شاهد جمع شدن صف‌های عرضه بودیم و به دنبال آن شاخص کل آغاز بازار بورس ۱۷ اسفند در مدار مثبت قرار گرفت. تا این لحظه شاخص کل مثبت مانده است. شاخص هم‌وزن نیز به دنبال بهبود وضعیت نمادهای کوچک‌تر، مثبت است.

علی رغم رشد ناگهانی شاخص کل، به نظر نمی‌رسد این روند صعودی بادوام باشد و عمده‌ی تحلیل‌ها مبنی بر نوسان و ریزش‌های جزئی هر روزه تا پایان سال است؛ چرا که به دنبال اعمال دامنه نوسان نامتقارن، بازار در صف‌های فروش قفل شده است و نقدینگی بازار به شدت کاهش پیدا کرده است. با این حال به نظر می‌رسد فشار فعلی تا پایان سال، روی گروهی از نمادهای بازار کم‌تر شود.

در این میان نمادهای دارویی بازار بورس این روزها وضعیت بهتری نسبت به باقی نمادها دارند که احتمال می‌رود به دلیل اخبار امیدوارکننده از تولید داروها و واکسن‌های مربوط به بیماری کووید-۱۹ باشد. پیشتاز این گروه از نمادها، نماد برکت متعلق به گروه دارویی برکت است که با انتشار اخبار جدید پیرامون تولید عمده‌ی واکسن کرونا در آینده نزدیک، سه روز متوالی سبز بوده است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا