اخبار

آغاز بازار بورس ۱۴ دی / افزایش تقاضا در شاخص‌سازان در روز مثبت پالایشی یکم

با این که در آغاز بازار بورس ۱۴ دی شاهد روند نزولی شاخص کل بودیم، اما ادامه‌ی روند معاملات به نحوی پیش رفت که تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز افزایش پیدا کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، دیروز شاهد ریزش شدید سه درصدی شاخص کل بودیم که به دنبال افزایش عرضه در نمادهای شاخص‌ساز به وجود آمده بود. در ادامه‌ی همین روند، بازار بورس ۱۴ دی در دقایق ابتدایی معاملات نزولی بود. با این وجود با ادامه‌ی معاملات، روند بهبودی در بازار ایجاد شد و اکنون شاهد افزایش تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز هستیم. شاخص هم‌وزن نیز روندی صعودی پیدا کرد که نشان‌دهنده‌ی بهبود روند نمادهای کوچک است.

بر روند صعودی جاری در آغاز بازار بورس ۱۴ دی بیش از همه، نمادهای تاپیکو، فملی، نوری و فولاد تاثیر مثبت داشتند. صندوق پالایشی یکم نیز بعد از زیان بیش از ۲۰ درصدی نسبت به روز بازگشایی، در آغاز بازار بورس ۱۴ دی در رنج مثبت معامله شد. روند فعلی صندوق‌های دولتی همچون پالایشی یکم، باعث شده است اعتماد سهام‌داران نسبت به آن‌ها کاهش شدیدی پیدا کند.

طبق پیش‌بینی‌ها احتمالاً در هفته‌ی جاری شاهد توجه ویژه به نمادهای شاخص‌ساز خواهیم بود اما گروهی از کارشناسان معتقدند که در صورت ادامه‌ی روند شاخص کل زیر کانال یک میلیون و ۳۹۰ هزار واحدی، شاخص کل بیش از پیش نزولی خواهد شد. به همین جهت کارشناسانی همچون محمد خبری‌زاد حمایت از بازار را در مقطع فعلی بسیار مهم ارزیابی کرده‌اند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا