اخبار

آغاز بازار بورس ۱۰ اسفند / ادامه روند منفی شاخص کل در بحران کمبود نقدینگی

آغاز بازار بورس ۱۰ اسفند مانند روزهای گذشته با عرضه‌ی بالا در کلیت بازار همراه بود و دوباره شاخص کل با ریزش مواجه شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، در آغاز بازار بورس ۱۰ اسفند همچنان عرضه بر اکثر نمادهای بازار غلبه دارد و شاهد تداوم روند ریزشی روزهای گذشته هستیم. در وضعیت فعلی این روزهای بورس به نظر می‌رسد بحران کاهش نقدینگی و رسیدن به روزهای پایانی سال، بیش از پیش به روند منفی بازار دامن زده است.

بسیاری از کارشناسان بر این اعتقاد هستند که با توجه به سقوط شاخص کل بازار از کانال ۱.۲ به کانال ۱.۱ میلیون واحدی، حالا بورس وارد محدوده‌ای فرسایشی شده است که حتی به سیگنال‌های مثبتی همچون افزایش نرخ دلار و افزایش قیمت فلزات نیز هیچ واکنش مثبتی نشان نمی‌دهد.

از طرفی فروش اوراق از سوی دولت در این اوضاع بازار، به افزایش میزان عرضه افزوده و می‌توان گفت تا حدودی روند نزولی شاخص را سرعت بخشیده است. دامنه نوسان نامتقارن به نقدشوندگی بازار دامن می‌زند که افزایش عرضه در نمادهای بزرگ موجب افت شاخص کل شده است.

همچنین آخر سال است و کارگزاری‌ها اعتبارات خود را پس می‌گیرند و خریداران موثر نیز در بازار سهام نداریم. از سوی دیگر، با اینکه آغاز معاملات بازار بورس ۱۰ اسفند با صف خرید سنگین نماد اپال همراه بود، اما در ادامه‌ی روند معاملات صف خرید اپال نیز ریخت. در این بین تحلیل‌گران تنها راه نجات بورس از وضعیت فعلی را تزریق نقدینگی می‌دانند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا